Спецпроцесори кореляційної обробки інформації в різних теоретико-числових базисах

Албанський І.Б.

Карпатський державний центр інформаційних засобів і технологій

Наведено архітектуру мультибазисних процесорів та математичну основу теоретико-числових базисів Радемахера, Крестенсона. Показано переваги та функціо- нальні обмеження процесорів обчислення автоковаріаційних функцій у базисі Радема- хера. Обгрунтовані перспективи застосування базису Крестенсона для побудови кореляційних спецпроцесорів.

1. Грибанов Ю.И., Веселова Г.П., Андреев В.Н. Автоматические цифровые корреляторы. – М.: Энергия, 1971. – 240с. 2. Nykolaychuk Y., Krutckevych N., Zastavniy O. Multibases Processors of Two-dimensional Correlation for Noise Immunity of Transfer Information Proc. Of the IEEE International Workshop on Intelligent Data Acqustion and Advanced Computing Systems(IDAACS’2007): Dortmund, Germany. – 2007. – P. 315–317. 3. Николайчук Я.Н. Программные модели распараллеливания измерения, кодирования и передачи сообщений унитарным преобразованием СОК / Я.Н. Николайчук, Б.М. Шевчук, А.А. Попов // Материалы VI Всесоюзной школы-семинара. – Львов, 1987. 4. Николайчук Я.М., Крикун З.Н., Божнев В.П. Представление измерительной информации в нормализованной систеие исчисления остаточних класов // Известия ВУЗов “Нефть и газ”. 1976. – № 6. 5. Николайчук Я.М., Волинський О.І., Кулина С.В. Теоретичні основи побудови та структура спец процесорів в базисі Крестенсона // Вісник Хмельницького національного університету. – 2007. – № 3. – Т. 1. – С. 85–90. 6. Акушский И.Я. Машинная арифметика в остаточный класах / И.Я. Акушский, Д.И. Юдицкий – М.: Сов. радио, 1978. – 256. 7. Албанський І.Б., Заведюк Т.О. Спецпроцесори кореляційної обробки сигналів // Праці міжнародного симпозіуму “Питання оптимізації обчислень (поо-хххv)” Т. 1. – К., 2009. – С. 8–13.