Модифікація методу мурашиної колонії для розв'язання задачі комівояжера колективом автономних агентів

Голембо В.А., Муляревич О.В.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра електронних обчислювальних машин

Розглянуто можливість використання колективу автономних агентів для розв’я- зання задач комбінаторної оптимізації на прикладі розв’язання задачі комівояжера.

1. Кормен Т., Лейзерсон Ч., Ривест Р., Штайн К. Алгоритмы. Построение и анализ. – 2-е изд. – М.: Вильямс, 2005. 2. Базилевич Р., Кутельмах Р. Дослідження ефективності існуючих алгоритмів для розв’язання задачі комівояжера. // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. – 2009. – № 650. 3. Bonabeau E., Dorigo M., Theraulaz G. Swarm Intelligence. – Oxford University Press, 1999. 4. Dorigo M., Optimization, Learning, and Natural Algorithms. – “Doctorate in Systems and Information Electronic Engineering”, Politecnico di Milano, 1992. 5. Stützle T., López-Ibáñez M., Pellegrini P., Maur M., Oca M., Birattari M., Michael Maur, Dorigo M., Parameter Adaptation in Ant Colony Optimization // Technical Report, IRIDIA, Université Libre de Bruxelles, 2010. 6. Вейтман В. Разговор о маршрути- зации не окончен // Компьютерное обозрение, №27 (546), 18 июля 2006. 7. Касьянов В.Н., Евстигнеев В.А. Графы в программировании: обработка, визуализация и применение. – СПб.: БХВ- Петербург, 2003. 8. Оленев Н.Н. Основы параллельного программирования в системе MPI. – М.: ВЦ РАН, 2005. 9. Мельник А.О., Голембо В.А., Бочкарьов О.Ю. Нові принципи побудови вимірювально- обчислювальних мереж на основі інтелектуальних агентів // Вісник Нац. Ун-ту “Львівська політехніка”. – 2003. – №492. 10. Юдин Д.Б., Гольштейн Е.Г. Линейное программирование. Теория, методы и приложения. – 3 изд. – М., 1969. 11. David L. Applegate, Robert E. Bixby, Vasek Chvátal & William J. Cook The Traveling Salesman Problem: A Computational Study. – Princeton University Press 2006.