Процесор для виконання операцій над елементами скінченних полів

Мотрич Є.М.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра електронних обчислювальних машин

Проаналізовано алгоритми виконання операцій додавання, множення та ділення над елементами скінченних полів, на основі проведеного аналізу зроблено обґрунтова- ний вибір алгоритмів для реалізації цих операцій. Для обраних алгоритмів розглянуто принципи побудови та наведено функціональні схеми вузлів, які їх реалізовують. Схеми конкретизовані для реалізації спеціалізованого 163-розрядного процесора.

1. Кузнецов Г.В., Фомичов В.В, Сушко С.О., та ін. Математичні основи криптографії. – Дніпропетровськ: Нац. гірничий ун-т, 2004. – 391с. 2. Лидл Р. Нидеррайт Г. Конечные поля: В 2-х томах. Т. 1. Перевод на русский язык с дополнениями. – М.: Мир, 1988. – 430 с. 3. IEEE 1363-2000: Standard Specifications For Public Key Cryptography. 2000. The Institute of Electrical and Electronics Engineers, Inc. 3. 4. Межгосударственный стандарт ГОСТ 34.310-95. Информационная техно- логия. Криптографическая защита информации процедура выработки и проверки электронной цифровой подписи на базе асимметричного криптографического алгоритма. Межгосударст- венный совет по стандартизации, метрологии и сертификации. – Минск: Госстандарт Украины, с дополнениями, 1997. 5. ДСТУ 4145-2002. Криптографічний захист інформації. Цифровий підпис, що ґрунтується на еліптичних кривих. Формування та перевіряння. – К.: Держ. комітет України з питань техн. регулюв. та споживч. Політ., 2003. 6. Сайт державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України. Перелік засобів КЗІ, які мають експертний висновок за результатами державної експертизи у галузі КЗІ – http://www.dstszi.gov.ua/dstszi/control/uk/publish/ article?art_id=72121 7. Mastrovito E.D. VLSI architectures for multiplication over finite field GF(2m). In T. Mora, editor, Applied Algebra, Algebraic Algorithms, and Error-Correctin-Codes, 6th International Conference, AAECC-6, Lecture Notes in Computer Science, No. 357. – Ð. 297–309, Rome, Italy, July 1988. New York, NY: Springer-Verlag. 8. Глухов В.С. Порівняння поліноміального та нормального базисів представлення елементів полів Галуа. // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп’ютерні системи проектування. Теорія і практика”. – Львів, 2007. – № 591. – С. 22–27.