Дослідження похибки вимірювання швидкості потоку за допомогою ультразвукового перетворювача із діаметральним акустичним каналом

Received: April 13, 2013
Accepted: June 30, 2013

Роман Віталій, Матіко Федір

Національний Університет «Львівська політехніка»,
кафедра «Автоматизації теплових та хімічних процесів»

В статті викладено результати моделювання впливу спотворень профілю швидкості потоку на похибку одноканального ультразвукового перетворювача витрати із діаметральним розміщенням акустичного каналу.
***The paper presents the results of modeling of flow profile distortions on the accuracy of single channel ultrasonic flow transducer with diametrically placing acoustic channel.***
В статье изложены результаты моделирования влияния искажений профиля скорости потока на погрешность одноканального ультразвукового преобразователя расхода с диаметральным размещением акустического канала.

1. Кремлевский П.П. Расходомеры и счетчики количества вещества: Справочник: Кн.2 // Под общ. ред. Е.А. Щорникова. – 5-е изд., перераб. И доп. – СПб.: Политехника, 2004.
2. Роман В.І. Аналіз ультразвукових методів та засобів вимірювання витрати газових потоків // Вісник інженерної академії України. Випуск 3-4. - Київ. - 2012. - С. 270-276.
3. Покрас C.И., Покрас А.И., Гришанова И.А. Ультразвуковая расходометрия: как и зачеп повышать точность измерений // Сборник трудов 23-й конференции «Коммерческий учет энергоносителей». - №5. - 2006.
4. Стандарт организации. Расход и количество природного газа. Методика выполнения измерений с помощью ультразвукових преобразователей расхода // СТО ГАЗПРОМ 5.2-2005, ООО «Информационно-рекламный центр газовой промышленности», М.: 2005.
5. Lunde P. GERG Project on Ultrasonic Gas Flow Meters, Phase II // P. Lunde, K.E. Froysa, M. Vestrheim, 2000.
6. Крук І.С., Болховітін М.І. Сучасні методи вимірювання витрати природного газу // Науково-виробничий журнал «Трубопровідний транспорт»: ДК «Укртрансгаз». – Київ. – №6 (72). - 2011. С. 12-15.
7. SolidWorks. Компьютерное моделирование в современной практике // Алямовский А.А., Собачкин А.А., Одинцов Е.В. и др. - СПб.: БХВ-Петербург, 2005.
8. Filatov V.I. Analysys of an ultrasonic method of measuring the flow rate materials // Measurement Techniques, Vol.43, No.1, 2000.
9. M. Kupnik, A. Schroder, P. O’Leary, E. Benes, and M. Grщschl An ultrasonic transit-time gas flowmeter for automotive applications // in Proc. IEEE Sens. Conf., 2004, pp. 451–454.
10. ISO 17089-1:2010 Measurement of fluid flow in closed conduits - Ultrasonic meters for gas. Part 1: Meters for custody transfer and allocation measurement.