Метод побудови ядерно-квадрупольного резонансного термометра на основі цифрових синтезаторів

Received: May 17, 2013
Accepted: June 30, 2013

Ростислав Волицький

Національний університет «Львівська політехніка»,
кафедра інформаційно-вимірювальних технологій

В рамках цієї роботи було розглянуто традиційні методи детектування ядерно-квадрупольного резонансу та запропоновано новий підхід до розроблення його вимірювального каналу. Даний канал базу-ється на основі цифрових синтезаторів та цифрових елементів. Також було розглянуто недоліки і переваги даних методів.
***As part of this work were considered traditional methods of detection of nuclear quadrupole resonance, and a new approach to the development of its measuring channel. This channel is based on the digital synthesizers and digital elements. It was also discussed the advantages and disadvantages of these methods. ***
В рамках этой работы были рассмотрены традиционные методы детектирования ядерно-квадрупольного резонанса и предложен новый подход к разработке его измерительного канала. Данный канал базируется на основе цифровых синтезаторов и цифровых элементов. Также были рассмотрены недостатки и преимущества данных методов.

1.    Dehmelt, H. G. & Kruger, H. Kurze Originalmitteilungen. Kernquadrupolfrequenzen in festem Diehloräthylen. Naturwiss. 37, 111-112. 1950.
2.    В. С. Гречишкин, А. А. Шпилевой. Ко-свенные методы изучения ядерных квадру-польных взаимодействий в твердых телах. Успехи физических наук, т. 166, ном. 7. 1996.
3.    Bryan H. Suits. Nuclear Quadrupole resonance spectroscopy. Physics Department, Michigan Technological University, Houghton, MI, USA. 2005.
4.    В. С. Гречишкин. Ядерный квадрупо-льный резонанс. Успехи физических наук, т. LXIX, вып. 2., 189-216. 1959.
5.    Joel B. Miller and Geoffrey A. Barrall. Explosives Detection with Nuclear Quadrupole Resonance. American Scientist, Volume 93, 50-57. 2005.
6.    Bayer, H. Zur Theorie der Spin-Gitterrelaxation in Molekülkristallen. Z. Physik 130,  227-238. 1951.
7.    C. Dean and R. V. Pound. The Temperature Dependence of the Chlorine Quadrupole Coupling in Solid Benzene Compounds. J. Chern. Phys. 20, 195. 1952.
8.     А. М. Леновенко, Ядерно – квадрупо-льний резонансний термометр ЯКРТ-5М. – Львів. – 2007.