Аналітичний огляд процедур та методів метрологічної перевірки програмного забезпечення засобів вимірювання

Received: May 12, 2014
Accepted: June 29, 2014

Ольга Олеськів, Ігор Кунець, Ігор Микитин

Національний університет “Львівська політехніка”,
кафедра інформаційно-вимірювальних технологій

Проведено аналітичний огляд відомих методів та процедур метрологічної перевірки програмного забезпечення засобів вимірювань. Проаналізовано переваги та недоліки даних методів і доцільність їх використання.
***
An analytical review of the known methods and procedures of metrological verification of measuring instruments software is carried out. The advantages and disadvantages of these methods and the appropriateness of their use are analysed.
***

Проведен аналитический обзор известных методов и процедур метрологической проверки программного обеспечения средств измерений. Проанализированы преимущества и недостатки данных методов и целесообразность их использования.

1. Порядок атестації програмного забезпечення засобів вимірювальної техніки. [Електронний ресурс] – Режим доступу до інформації: http://www.uazakon.com/documents/date_9k/pg_izcgxm.htm
2. WELMEC 7.1, Видання 2, Інформаційний документ, Розробка вимог програмного забезпечення  Відень 2005-48с.
3. МИ 3286 – 2010 «Проверка защиты программного обеспечения определение ее уровня при испытаниях средств измерений в целях утверждения типа», Москва 2010-33с.
4. Обобщенная модель процедуры испытаний измерительного программного обеспечения/Г.В. Злыгостева, С.В. Муравьев//Известия Томского политехнического университета. 2011. Т. 318. № 4, С 62-67.
5. МИ 2174_91 ГСИ. Аттестация алгоритмов и программ обработки данных при измерениях. Основные положения. – М.:Изд_во стандартов, 1993. – 27 с.
6. Метрология, качество и сертификация программного обеспечения/Е.В. Ковалевская//Москва, 2004, – 96 с.