Аналіз проблематики та перспективних напрямів розвитку безконтактної термометрії

Received: June 04, 2014
Accepted: June 29, 2014

Брао Ірина

Національний університет «Львівська політехніка»,
кафедра інформаційно-вимірювальних технологій,

Проведено порівняльну характеристику контактних та безконтактних засобів вимірювання температури з метою оцінки доцільності подальшого розвитку галузі безконтактної термометрії. Для виявлення основних чинників, що призводять до зниження точності засобів пірометрії, здійснено аналітичний огляд основних методів та засобів безконтактного вимірювання температури.
***Comparative characteristics of contact and non-contact temperature measurement devices to assess the feasibility of further development of the field of of noncontact thermometry was performed. To identify the main factors leading to reduced accuracy of pyrometry, analytical overview of the main methods and tools for non-contact temperature measurement was made.***
Проведена сравнительная характеристика контактных и бесконтактных средств измерения температуры для оценки целесообразности дальнейшего развития отрасли бесконтактной термометрии. Для определения основных факторов, приводящих к снижению точности средств пирометрии, осуществлен аналитический обзор основных методов и средств бесконтактного измерения температуры.

1. Температурные измерения. Справочник/ Под ред. Геращенко О.А. Киев: Наукова думка, 1989.
2. Dr. Alexander Dmitriyev. Laser pyrometry offers practical temperature measurement. Heat treating progress, may/june 2005.
3. Куинн Т. Температура/ Пер. с англ. – М.: Мир, 1985.
4. Michalski, L., Eckersdorf, K., Kucharski, J., & McGhee, J. (2001). Temperature Measurement Second Edition. West Sussex: John Wiley & Son Ltd.
5. Рибо Г. Оптическая пирометрия. М. – Л.: ГТТИ, 1934.
6. Брамсон М.А. Справочные таблицы по инфракрасному излучению нагретых тел. Т.1. –М.: Наука, 1964.
7. Магунов А.Н. Спектральная пирометрия (обзор).  Приборы и техника эксперимента, 2009, № 4.
8. Фрунзе А. Пирометры спектрального отношения. Преимущества, недостатки, пути их устранения. Фотоника 4/2009.
9. Излучательные свойства твердых материалов: Справочник / Под ред. Шейндлина А.Е. –М.: Энергия, 1974.