Нормовані показники якості піномийних косметичних засобів, що забезпечують покращення їх реологічних властивостей

Received: March 25, 2014
Accepted: June 29, 2014

Національний університет «Львівська політехніка»,
кафедра метрології, стандартизації та сертифікації

Юлія Кордіяка, Марина Міхалєва, Роман Байцар

Експериментально досліджено вплив твердості води на реологічні властивості піномийних косметичних засобів. Обґрунтовано необхідність перегляду їх нормативного складу на відповідність стандартним показникам.
***The effect of water hardness on sudsy cosmetics' rheological characteristics was experimentally investigated. The necessity in revision of the sudsy cosmetics' norm for agreement with standard measure was proved.***
Экспериментально исследовано влияние жесткости воды на реологические свойства пеномоющих косметических средств. Обосновано необходимость пересмотра их нормативного состава на соответствие стандартным показателям.

1. Хімія: Підручник для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл. (профільн. рівень) / Авт. Буринська Н. М., Депутат В. М., Сударева Г. Ф,. – К.: Педагогічна думка, 2010.  – 292 с.

2. Кордіяка Ю., Байцар Р. Напрямки розвитку виробництва шампунів та забезпечення їх якості// Формування і оцінювання асортименту, властивостей та якості непродовольчих товарів : Матеріали 1- ої міжнародної наук.-практ. конф./ Відп. ред. П. О. Куцик. Львів: Львів. Комерц. Академ., 2013. – 159 с.

3. Пешук Л. В., Бавіка Л. І., Демідов І. М. Технологія парфумерно-косметичних продуктів. — К.: Центр учбової літератури, 2007. — 376 c.

4. А. Ю. Кривова, В. Х. Паронян Технология производства парфумерно-косметических продуктов. М.: ДеЛи, принт, 2009. – 668 c.

5. ДСТУ 2472:2006 Продукція парфумерно-косметична. Терміни та визначення понять. − Київ: Держспоживстандарт України, 2004. – 40 с.

6. ДСТУ 4315:2004. Засоби косметичні для очищення шкіри та волосся. Загальні технічні умови. − Київ: Держcпоживстандарт України, 2004. – 12 с.

7. ГОСТ 29188.0-91 Изделия парфюмерно-косметические. Правила приемки, отбор проб, методы органолептических испытаний. Введ.01.01.93.– М: ИПК Издательство стандартов, 2003.− 4 с.

8. ГОСТ 22567.1–77 Средства моющие синтетические. Метод определения пенообразующей способности. Введ. 01. 07. 78.– М: ИПК Издательство стандартов, 1986.− 6 с.

9. Державна санітарно-епідеміологічна служба. Державні санітарні правила і норми безпеки продукції парфумерно-косметичної промисловості № 27/ Видання офіційне, − 1999.