Побудова шкал віртуальних вимірювальних приладів

Received: June 10, 2014
Accepted: June 29, 2014

Озгович Андрій, Ліхновський Ігор, Тищенко Олена, Кузій Андрій

Національний університет "Львівська політехніка",
кафедра інформаційно-вимірювальних технологій

Узагальнено характеристики шкал вимірювальних приладів, розроблено методику розрахунку параметрів та побудови універсальних шкал віртуальних приладів з врахуванням сучасних вимог та можливостей програмного забезпечення.

***Summary of characteristics of scale measuring devices, developed the method of calculation parameters and construction of universal scales of virtual appliances including modern requirements and capabilities of the software.***

Обобщено характеристики шкал измерительных приборов, разработана методика расчета параметров и построения универсальных шкал виртуальных приборов с учетом современных требований и возможностей программного обеспечения.

1. ДСТУ 2681-94 Державна система забезпечення єдності вимірювань. Метрологія. Терміни та визначення.
2. ГОСТ 5365-83 Приборы электроизмерительные. Циферблаты и шкалы. Общие технические требования.
3. ГОСТ 25741-83 Циферблаты и шкалы манометрических термометров. Технические требования и маркировка.
4. Є.С. Поліщук, М.М. Дорожовець, Б.І. Стадник, О.В. Івахів, Т.Г. Бойко, А. Ковальчик: Засобаи та методи вимірювань неелектричних величин. Львів: «Бескид Біт» - 2008.
5. М.М. Дорожовець, В.П.Мотало, Б.І. Стадник, В. Василюк, Р. Борек, А. Ковальчик: Основи метрології та вимірювальної техніки. Львів: Видавництво НУ”Львівська політехніка” – 2005.
6. Шлее М. Qt 4.8 Проффесиональное программирование на C++ - СПб.: БХВ-Петербург,2013.
7. Бланшет Ж., Саммерфилд М. Qt 4: программирование GUI на C++. Пер. с англ. 2-е изд., доп. - М.: КУДИЦ-ПРЕСС, 2008.