Вимірювання параметрів імітансу живих тканин з відомими схемами заміщення

Received: March 28, 2014
Accepted: June 29, 2014

Олена Антонюк _1, Марта Довгань _2, Євген Походило _1

*1* - Національний університет “Львівська політехніка”,
кафедра “Метрологія, стандартизація та сертифікація”
*2* - Національний медичний університет імені Данила Галицького, Львів, Україна

Проаналізовано методи дослідження біологічних об’єктів як двополюсників з відомими схемами заміщення. Здійснено аналіз параметрів імітансу схем заміщення живих тканин. Запропоновано методи дослідження біологічних об’єктів як двополюсників з відомою схемою заміщення, використовуючи сумісне вимірювання або за результатами вимірювання складових імітансу на двох фіксованих частотах (низька та висока).
***Research methods of biological objects with known equivalent circuits as bipolar devices are analyzed. Parameters of immittance of living tissues equivalent circuits are analyzed. Research methods of biological objects with known equivalent circuits by the parameters of immittance using compatible measurements or results of measuring the immitance components on two fixed frequencies (low and high) are proposed.***
Проанализированы методы исследования биологических объектов как двухполюсников с известными схемами замещения. Осуществлен анализ параметров иммитанса схем замещения живых тканей. Предложены методы исследования биологических объектов как двухполюсников с известной схемой замещения, используя совместное измерение или по результатам измерения составляющих иммитанса на двух фиксированных частотах (низкая и высокая).

1.    Белик К. Д. Методы и средства многочастотной электроимпедансометрии тканей человека для онкохирургии : автореф. дис. на получение наук. ступеня канд. техн. наук : 05.11.17 «Приборы, системы и изделия медицинского назначения» / К. Д. Белик. – Новосибирск : Новосибирский государственный технический университет, 2010. – 22 с.
2.     Translated, with permission of the ACP – ASIM / C. Kearon, J. A. Julian, Т. Е. Newman, J. S. Ginsberg : [Review: Noninvasive diagnosis of deep venous thrombosis]. – Ann Intern Med, 1998. – 128:663-677.
3.    Ярута В. О. Вимірювання електричних параметрів живих тканин з урахуванням резистивно-ємнісного імпедансу, створеного електродами / В. О. Ярута // Системи обробки інформації : [зб. наук. пр.] / Мін-во оборони України, Харківський ун-т. повітряних сил ім. Івана Кожедуба. – Вип 4 (94).– Харків, 2011. – С. 231-234.
4. Походило Є. В. Імітансний контроль якості: монографія / Є. В. Походило, П. Г. Столярчук. – Львів: Видавництво львівської політехніки, 2012. – 164 с.
5. Григорчак І. І. Імпедансна спектроскопія : [навч. посібник] / І. І. Григорчак, Г. В. Понеділок. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2011. – 352 с.
6. Антонюк О. Вимірювання параметрів імітансу живих тканин / О. Антонюк, М. Довгань, Є. Походило // Міжнародна науково-технічна конференція : [«Системи 2013» – «Термографія і термометрія, метрологічне забезпечення вимірювань та випробувань»], (м. Львів, 24-27 вересня 2013 р.) : тези допов. – Львів : НУ ЛП, 2013. – С. 189.