Механізми апробації архітектурних утопій в екологічних антиутопіях науково-фантастичних фільмів XX – початку XXI століть

SA.
2015;
: сс. 60 – 63

Русєв К. В.

Харківський національний університет будівництва та архітектури, кафедра основ архітектури

У статті розглянуто взаємозв’язок архітектурних кінематографічних образів і соціально-культурних підтекстів у межах взаємодії між авангардними архітектурними експериментами на тему екології та соціальним феноменом, який можна описати терміном “сталий розвиток”.

1. Goodman D. A History of the Future. – The Monacelli Press, 2008. – 280 p. 2. Bremner C. Now and When Australian Urbanism. – The Australian Institute of Architects, 2010. – 127 p. 3. Словесные конструкции: 35 великих архитекторов мира: сборник статей / под ред. Евгении Микулиной. – М.: КоЛибри, Азбука-Аттикус, 2012. – 240 с. 4. Wilcoxon R. A Short Bibliography on Megastructures / Wilcoxon R. – M.: “Exchange Bibliography: Council of Planning Librarians. No 66”, 1968. 5. Joachim M. Urban Refuse, Housing & Wall-E. eVolo. – eVolo LLC, 2009. – 176 p.