Кондиціювання природної води щодо вмісту іонів флюору клиноптилолітом, активованим термічним та електромагнітним методами

Винявська Г.Ф., Знак З.О.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра хімії і технології неорганічних речовин

The process of purifying ìmitativ natural water from ions of Fluoride by natural klinoptilolit, which was previously activated thermal and elektroganìtnim methods, was investigated. It was set, that the electromagnetic method of zeolite activation provides efficient removal of water and Fluoride ions is less energy consumption.
Досліджено процес очищення імітатів природної води від іонів Флюору природним клиноптилолітом, який було попередньо активовано термічним та електромагнітним методами. Установлено, що електромагнітний метод активації цеоліту забезпечує ефектив- ніше вилучення іонів Флюору з води й характеризується меншими енерговитратами.

1. ДСанПіН 2.2.4-171-10. Державні санітарні норми і правила. “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”  – 2011. 2. Капранов С.В., Титамир О.М. Вода и здоровье. – Луганск: Янтарь, 2006. – 184 с. 3.Hu Hang, Dickson J. Nanofiltration membrane performanct on fluoride removal from water. /J. Membr. Sci. 2006. V. 279. -№ 1, 2. – C. 259–538. 4. Chen G., Chen X., Goo P. Electrochemical removal of fluoride-ions from industrial wastewater // Chem. Eng. Sci. 2003. – V. 58. –№ 3–6. – C. 987–993. 5. Ho Li Ngee, Ishihara Tatsumi, Veshima Soicnico. Removal of fluoride from water through ion exchange by mesoporous Ti oxohydroxide // J. Cjlloid and Interface Sci. – 2004. – V. 272. – № 2. –C. 399–403. 6. Локшин Э.П., Бекиков М.П. Об очистке от фтора сточных вод, которые содержат комплексные фториды алюминия и кремния // Ж. прикл. химии. 2008. – № 2. –С. 177–188. 7. Знак З.О., Винявська Г.Ф. Дослідження процесу вилучення іонів Флюору із природної води клиноптилолітом Закарпатського родовища // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. Хімія, технологія речовин та їх застосування. – 2012. – № 726. – С. 15–19.