Властивості композиційних матеріалів на основі реакційноздатних вуглеводневих олігомерів

Кічура Д. Б.

Національний університет "Львівська політехніка", кафедра технології органічних продуктів

The paper an approach to obtained compositions materials on the base of carboxyl-contained hydrocarbon olygomers. The influence of the temperature, time of structures, and the type of the sanctions on the mechanical, physical and chemical characteristics synthetized coatings. The major features of the process have been determined and recommendation for a production with of new protective polymer compositions. Стаття присвячена одержанню захисних композиційних матеріалів на основі карбоксилвмісних вуглеводневих олігомерів. Вивчено вплив температури й тривалості процесу структурування та типу твердника на механічні та фізико-хімічні показники отриманих композицій. Встановлено основні закономірності проведення процесу, а також можливість залучення дешевої вихідної сировини.

1. Кичура Д. Б., Пих З. Г., Гладий А. И. Новые пути использования жидких продуктов пиролиза с целью извлечения ценных органических соединений // Материалы V международной конференции Химия нефти и газа – 2012, 24 – 28 сентября 2012 г.  Томск ( РФ ).  2012.  С. 616 – 619. 2. Кичура Д. Б., Пих З. Г., Дзиняк Б. О. Перекисные инициаторы для синтеза углеводородных олигомеров // Материалы V международной конференции Химия нефти и газа – 2012, 24 – 28 сентября 2012 г.  Томск ( РФ ).  2012.  С. 619 – 623. 3. Кичура Д. Б. Энергоемкость нефтеперерабатывающих производств как специфика развития отрасли // Тезисы докладов международной научнопрактической конференции Нефтегазопереработка – 2013, мая 2013 г.  Уфа ( РФ ).  2013.  С. 7 – 9. 4. Сорокин М. Ф., Кочнова З. А., Шодэ Л. Г. Химия и технология пленкообразующих веществ. М.: Химия, 1989. – 480 с. 5. Бекирова Л. Нефтеполимерные смолы в СНГ // Лакокрасочные материалы. – 2008. – № 3. – С. 88 – 95. 6. Думский Ю. В., Чередникова Г. Ф., Думский С. Ю., Попов Ю. В., Бутов Г. М. Нефтеполимерные смолы для лакокрасочной промышленности: вчера, сегодня, завтра // Тезисы докладов 8-ой Международной научно-практической конференции «Лаки и краски 2004: состояние и тенденции развития». – Москва (РФ). – 2004. – С. 29. 7. Кичура Д. Б., Борошовыч Л. В., Курташ Ю. А., Дидошак Р. О. Синтез пленкообразующих углеводородных олигомеров циклического строения // Сборник трудов IV международной конференции-школы по химии и физикохимии олигомеров Олигомеры–2011. Казань (РФ). Т.2.–2011. С. 47. 8. Кічура Д. Б., Піх З. Г. Синтез реакційноздатних вуглеводневих олігомерів на основі піролізних фракції // Тези доповідей ХІIІ української конференції з високомолекулярних сполук ВМС – 2013, 7 – 10 жовтня 2013.  Київ.  2013.  С. 446.