Морфологія і властивості поліпропіленових композитів з металовмісним полімер-силікатним наповнювачем

2017;
: pp. 400-405
Lviv Polytechnic National University
Національний університет “Львівська політехніка”
Lviv Polytechnic National University, The John Paul II Catholic University of Lublin

На підставі рентгеноструктурного аналізу встановлено вплив Ni-вмісного модифікованого полівініловим спиртом полімер-силікатного наповнювача на структуру (ступінь кристалічності, усереднений розмір кристалітів) розроблених термопластичних композитів на основі поліпропілену. Виявлено, що введення полімер-силікатного наповнювача сприяє зростанню фізико-механічних (поверхнева твердість, міцність під час розривання, модуль пружності, модуль високоеластичності) та теплофізичних (теплостійкість за Віка, коефіцієнт лінійного теплового розширення) властивостей поліпропіленових композитів.

The effect of Ni-containing modified by polyvinyl alcohol polymer-silicate filler on the structure (degree of crystallinity, crystallite size average) of developed thermoplastic composites based on polypropylene based on X-ray diffraction analysis has been determined. The increased of physico-mechanical (surface hardness, strength at breaking, elastic modulus, high elasticity modulus) and thermo-physical (Vicat softening point, coefficient of linear thermal expansion) properties of polypropylene composites due to introduction of polymer-silicate filler has been established.

1. Mittal V. Polymer Nanocomposites: Advances in Filler Surface Modifications / V. Mittal // Nova Science Publishers: New York, NY, USA. – 2009. – Chapter 8, in press. 2. Масюк А.С., Левицький В.Є. Закономірності одержання полімер-силікатних композитів з водорозчинних силікатів та полімерів / Східноєвропейский журнал передових технологій. -2014. №6/6 (72). – С.29-33. 3. Полимерные композиционные материалы / [Кербер М.Л., Виноградов В.М., Головкин Г.С . и др.]; под ред. А.А. Берлина. – СПб.: Профессия, 2008. – 560 с. 4. Новые материалы / [кол. авторов.]; под научной редакцией Ю. С. Карабасова. Москва: МИСИС, 2002. - 736с. 5. Наполнители для композиционных материалов / [пер. с англ., под ред. Г. С. Каца и Д. В. Милевски]. -Москва: Химия, 1981. 734 с. 6. Быков Е.А. Современные наполнители – важный фактор повышения конкурентоспособности композитов / Е.А. Быков, В.В. Дегтярёв // Пластические массы – 2006. – №1. – С. 32-36. 7. Кудина Е.Ф. Модифицирование жидкого стекла активными добавками: (обзор) / Е.Ф. Кудина, И.И. Злотников, Ю.М. Плескачевский // Материалы. Технологии. Инструменты. – 2000. – Т. 5. – № 2. – С. 36-40. 8. Лийв Э.Х. Методика определения физико-механических свойств полимерных композитов путем внедрения конусообразного индентора / Э.Х. Лийв, А.Д. Машегиров. – Талин: ЭстНИИНТИ, 1983. – 27 с. 9. Уайт Дж. Л. Полиэтилен, полипропилен и другие полиолефины / Дж. Л. Уайт, Д. Д. Чой; [пер. с англ. яз. под ред. Е.С. Цобкалло]. - Санкт-Петербург: Профессия, 2006. - 256 с. 10. Rabiej M. Analiza rentgenowskich krywych dyfrakcyjnych polymerów za pomoca programu komputerowego WAXSFIT/ M. Rabiej, S. Rabiej. -  Warszawa: Bielsko-Biała, 2006. 133 s.