Сумісне окиснення еенасиченого альдегіду та олефіну

2017;
: pp. 122-127
Національний університет „Львівська політехніка”
Національний університет „Львівська політехніка”
Lviv Polytechnic National University

Досліджено закономірності сумісного окиснення ненасиченого альдегіду та олефіну молекулярним киснем та перкислотами і показана иожливість сумісного одержання неасиченої кислоти та оксиду алкану. Встановлено вплив співвідношення реагентів, температури та каталізатора на ступінь конверсії реагентів і селективність утворення ненасиченої кислоти та оксиду алкану при окисненні суміші субстратів киснем. Проведено порівняння результатів окислення суміші ненасиченого альдегіду та олефіну киснем та перкистою. Показано, що при сумісному окисненні ненасиченого альдегіду та олефіну киснем  та перкислотою зростає селективність утворення ненасиченої кислоти.

Regularities of the compatible oxidation of unsaturated aldehyde and olefin by molecular oxygen and peracids were studied. The influence of the ratio of reagent, temperature and catalysts on conversion of reagent and selectivity of the unsaturated acid and alkane oxide formation are determined. Comparison of the results combined oxidation of unsaturated aldehyde and olefin by oxygen and and peracids. It is show that in condition of combined oxidation of unsaturated aldehyde and olefin by molecular oxygen and peracid increase selectivity of formation of unsaturated acid.

1. Піх З.Г / Піх З.Г., Самарик В.Я., Купцевич О.Я.//Механізм окиснення ненасичених альдегідів киснем//ДАН УССР. 1991. сер.Б, №6. с. 121-127. 2. Pikh Z./ . Pikh Z.// Oxidation of unsaturated aldehydes by different oxidants. Chemistry and Chemical Technology. Vol. 1. № 2.2007. p. 61-69. 3. Alan H. Haines / Alan H. Haines// Method for Oxidation of Organic Compounds. V 2. Alkohols, Alkohols Derivates, Alkyl Halides, Nitroalkanes, Alkyl Azides, Carbonyl Compounds, Hydroxyarenes and Aminoarenes . – Academic Press. London, San Diego, New York, Berkly, Boston, Sydney, Tokyo, Toronto. 1988. – 448 p. 4. Пих З.Г., Самарик В.Я./ . Пих З.Г., Самарик В.Я.// Окисление ненасыщенных альдегидов пероксикислотами. ЖОрХ,1993, т.29 № 8, С. 1553–1568. 5. Маслов С.А../ Маслов С.А., Блюмберг Є.А. // Жидкофазное окисление альдегидов. Успехи химии. 1976. Т.45. Вип. 2, с. 303-328.