Features kinematics process of obtaining teeth of cylindrical wheels radial-circular formooutvorennyam

Received: May 27, 2013
Accepted: May 27, 2013

Lytvynyak Y

Department of Manufacturing Engineering Lviv Polytecnic National University

The kinematical peculiarities of the disk instrument complicated motion in relation to the purveyance of cylinder gear-wheel in the cutting a new radial-around forming process have been analyzed. The difference between this process and the traditional method of cutting cylinder gear-wheels has been determined. The instantaneous spiral motion axis position has been defined. The kinematics process allows to forecast the type of indents of wheel.

1. Литвиняк Я.М. Моделювання процесів отримання випукло-ввігнутих зубців циліндричних коліс методами обкату та радіально-колового формоутворення. / Я.М. Литвиняк // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2012. – № 730: Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. – С. 57–64.  2. Литвиняк Я.М. Забезпечення технологічної гнучкості операцій зубонарізання в автоматизованому виробництві циліндричних зубчастих коліс підвищеної навантажувальної здатності із застосуванням процесу радіально-колового профілювання зубців / Я.М. Литвиняк: Міжгалузевий збірн. наук. праць. – Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2012. – Вип. 46 : Автоматизація виробничих процесів в машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 135 – 140.   3. Литвиняк Я.М. Розрахунок параметрів дискових інструментів для радіально-колового нарізання зубчастих вінців циліндричних зубчастих коліс. Литвиняк Я.М. // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2011. – № 702: Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 24–31.    4. Литвиняк Я.М. Нарізання зубців заданого профілю дисковим інструментом за допомогою копіювального пристрою способом радіально-колового формоутворення. / Я.М. Литвиняк // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2011. – № 701: Динаміка, міцність та проектування машин і приладів. – С. 61–69.