Computer modelling of collector and ac eleсtronic executive motors

Oksentyuk V.M., Krevnyuh A.B., Dzyoba T.J.

Commutator and brushless torque motors, which work in component of the direct elec-tric servo drive of the optical telescope the mathematical and computer models were de-signed. In MATLAB/Simulink the computer simulation of the control objects mathematical models is held. In order to confirm the results the physical eksperiment is held on the stand for researching

1. Оптические и информационные телескопы 90-х годов : Пер. с англ. / [Ф. Джиллет, А. Лабейри, Дж. Нельсон и др.] – М.: Мир, 1983. 195 c. 2. Ткачук В. І. Електромеханотроніка : на-вч. посіб. / В. І. Ткачук. – Львів: Видавництвово Національного університету «Львівська політехні-ка», 2001. – 404 с. 3. Садовой А.В., Сухинин Б.В., Сохина Ю.В. Системы оптимального управления прецизионными электроприводами. – К.: ИСИМО, 1996. – 298 с. 4 Журкіна В. М. Позиційно-слідкуючий електропривід великого оптичного телескопа та його стендові випробування з моделю-ванням реальних параметрів / В. М. Журкіна, І. З. Щур // Вісник Харківського Національного техні-чного університету “Харківський політехнічний інститут”. 2005. №45 : Проблемы автомати-зированного электропривода. Теория и практика. С. 278-280. 5. Щур І.З., Принцип комутації без-контактного двигуна з постійними магнітами у безредукторному електроприводі / І. З. Щур, В. Б. Козій // Вісник Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”. 2008. – № 30 : Проблемы автоматизированного электропривода. Теория и практика. С. 427-431. 6. Журкіна В. М. Моделювання системи автоматичного керування позиційним електроприводом телескопа / В. М. Журкіна // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". 2003. – № 485 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 49-54.