Метод побудови інтелектуального агента на основі онтології предметної області

2011;
: сс. 215 – 224

Литвин В.В. Метод побудови інтелектуального агента на основі онтології предметної області / В.В. Литвин, А.Б. Демчук, М.М. Войчишен // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2011. – № 715 : Інформаційні системи та мережі. – С. 215–224. – Бібліографія: 11 назв.

Литвин В.В., Демчук А.Б., Войчишен М.М.

An intellectual functioning of the agent as a rational behavior, which is an effort to get the maximum possible benefit from its activities, is considered. For this aim an intelligent agent is searching for new alternatives (methods, algorithms, etc.), use of which gives better results comparing with the reference approach. For such a search the agent uses domain ontology within which it operates.

1.Беллман Р. Динамическое программирование. — М.: Изд-во иностранной литературы, 1960.
2. Даревич Р.Р. Mетод автоматичного визначення інформаційної ваги понять в онтології бази знань / Р.Р.Даревич, Д.Г.Досин, В.В.Литвин // Відбір та обробка інформації. — 2005. — Вип. 22 (98). — С.105—111.
3. Даревич Р.Р. Застосування інформаційних технологій для координації наукових досліджень // Р.Р.Даревич, Д.Г.Досин, В.В.Литвин, Л.С. Мельничок — Львів: «СПОЛОМ», 2008. — 240 с.
4. Даревич Р.Р. Оцінка подібності текстових документів на основі визначення інформаційної ваги елементів бази знань / Р.Р.Даревич, Д.Г.Досин, В.В.Литвин, З.Т.Назарчук — Исскуственный интеллект. — Донецк. — № 3. — 2006. — С. 500–509.
5. Досин Д.Г. Інтелектуальні системи, базовані на онтологіях // Д.Г.Досин, В.В.Литвин, Ю.В.Нікольський, В.В.Пасічник — Львів: Цивілізація, 2009. — 414 с.
6. Досин Д.Г. Моделювання поведінки інтелектуального агента на основі онтологічного підходу // Д.Г.Досин, В.В.Литвин, Н.В.Шкутяк. — Відбір і обробка інформації. — 2009. — Вип. 31(107). — С.112—117.
7. Середницький Я. Сучасна протикорозійна ізоляція в трубопровідному транспорті / Я.Середницький, Ю.Банахевич, А.Драгілєв — Львів, К: Вид-во «Сплайн», 2005. — 285с.
8. Рассел С. Искусственный интеллект / С.Рассел, П.Норвиг. — М.,С.-П.,К.: Вильямс, 2006. — 1408 с.
9. Gomez-Perez A. Ontological Engineering: with Examples from the areas of Knowledge Management, Ecommerce and the Semantic Web // A.Gomez-Perez, M.Fernandez-Lopez, O.Corcho — Springer-Verlag London Limited, 2nd printing, 2004. — 403p.
10. Feldman R. The Text Mining Handbook: Advanced Approaches in Analyzing Unstructured Data // R.Feldman, J.Sanger — Cambridge University Press, 2007. — 410 p.
11. The Protege Project.— Режим доступу: http://www.stanford.edu.