Information technology development of personalized medical data processing

2015;
: pp. 90 - 99

Мельникова Н.І. Розроблення інформаційної технології опрацювання персоналізованих медичних даних / Мельникова Н.І., Вовк О.Б., Дубінець Т.O. // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2015. – № ___ : Інформаційні системи та мережі. – С. ___–___. – Бібліографія: 14 назв.

Natalia Melnykova, Olena Vovk2, Tadei Dubinets

1 Bukovinian University, Department of management automates systems.
2,3 Information Systems and Networks Department, Lviv Polytechnic National University, S. Bandery Str., 12, Lviv, 79013, UKRAINE

This article discusses the information technology for personalized medical information for decision making. The architecture of the system of medical support decision making (MSDM) has been developed as the means of its implementation. The analysis of the results has been conducted. The basic stages of the MSDM development and design have been outlined.  It allows decomposition process control and describes the relationship between managers and streams sequence, detailing the methods and data processing system.

1. Яковлева Е.М. Автоматизированное проектирование линейных систем / сост.: Е.М. Яковлева, С.В. Замятин; Томский политехнический университет. − Томск: Изд-во Томского политехнического университета, 2010. — 106 с.
2. Частиков А. П. Разработка экспертных систем / Частиков А. П., Гаврилова Т. А., Белов Д. Л. — CLIPS BHV-Санкт-Петербург, 2003. — 606 стр.
3. Калиновский Д.К. Возможности создания системного программного продукта для работы с медицинскими базами данных / Д.К. Калиновский, И.Н. Матрос-Таранец, А.Г. Пономаренко, М.В. Пристром, О.В. Ченгарь //Збірник наукових статей Актуальні питання фармацевтичної та медичної науки та практики. -Вип. XVIII. — Запоріжжя: Видавництво ЗДМУ, 2007. — С.127-135.
4. КуликовГ.Г. Автоматизированное проектирование информационно-управляющих систем. Проектирование экспертных систем на основе системного моделирования / Г. Г. Куликов, А.Н. Набатов, А.В. Речкалов и др.// Уфимск. гос. авиац. техн. ун-т. — Уфа, 1999. — 223 с.
5. Литвин В. В. Проектування інтелектуальних агентів на основі адаптивних онтологій / В. В. Литвин, Н. Б. Шаховська, А. С. Мельник, О. Ю. Пшеничний, Ю. В. Ришковець // Матеріали VI міжнародної наукової конференції «Інтелектуальні системи прийняття рішень і проблеми обчислювального інтелекту», Євпаторія, 17-21 травня 2010. — Т. 2. — Херсон : ХНТУ, 2010. — С. 401–404.
6. Ахо А. В. Структуры данных и алгоритмы / Альфред В. Ахо, Джон Хопкрофт, Джеффри Д. Ульман; [пер. с. англ.: уч. пос]. — М.: Издательский дом «Вильямс», 2000. — 384 с.
7. Клещёв А.С. Модель онтологии предметной области «медицинская диагностика». Часть 2. Формальное описание причинно-следственных связей, причин значений признаков и причин заболеваний / А.С.Клещёв, Ф.М.Москаленко, М.Ю. Черняховская // НТИ. Сер. 2. — 2006. — № 2. — С. 19-30.
8. Попов Э.В. Статические и динамические экспертные системы: [учебное пособие ] / Э.В. Попов, И.Б. Фоминых, Е.Б.Кисель, М.Д. Шапот. — М.:Финансы и статистика, 1996. — 320 с.
9. Міненкова З. Є. Моделі та інформаційні технології побудови діагностичних експертних систем з великим об’ємом залежних вхідних даних: дис. канд. техн. наук: 05.13.06 / З. Є. Міненкова; Національний технічний ун-т «Харківський політехнічний ін-т». — Х., 2003.
10. Яковлев С.А. Экспертные системы/ С.А.Яковлев. —Издательство: СПб: ГУАП, 2010. — C.124.
11. Литвин В.В. Проблема автоматизованої розбудови базової онтології / В.В. Литвин,Т.М.Черна // Вісн. Нац. ун-ту «Львівська політехніка». Серія : Інформаційні системи та мережі. — № 805. — 2014. — С. 306-315.
12. Литвин В.В. Підхід до автоматичної побудови функцій інтерпретації під час навчання онтологій / В.В. Литвин, С.Б.Хрущ // Вісн. Нац. ун-ту «Львівська політехніка». Серія : Інформаційні системи та мережі. — № 783. — 2014. — С. 361-368.
13. Шаховська Н.Б. Метод трансформації операцій алгебричної системи «простір даних» в операції моделей даних джерела / Н.Б. Шаховська // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». — 2012. — № 743 : Інформаційні системи та мережі. — С. 161–174.
14. Шаховська Н. Б. Розроблення архітектури простору даних та проектування класу керування його компонентами / Н.Б. Шаховська // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». — 2013. — № 770 : Інформаційні системи та мережі. — С. 72–82.