Rheological Model for Physical and Mechanical Properties Surface Layer Formation During Its Cutting

Lviv Polytechnic National University

An analysis of rheological model that formalizes the main technological factors influence the formation of residual stresses and deformations during machining parts by cutting tool are presents in the article. The results of such problem- oriented simulation modeling power, temperature and deformation parameters is the basis for forecasting models influence the structure and process parameters on the formation of the product’s complex operational properties.

1. Интегрированные генеративные технологии / А.И. Грабченко, Ю. Н. Внуков, В. Л. Доброскок [и др.] ; под ред. А. И. Грабченко. — Харьков : НТУ «ХПИ», 2011. — 416 с. 3. Ступницький В.В. Дослідження напружено-деформованого стану деталей машин під час їх механічного оброблення у зоні стружкоутворення / В.В.Ступницький // Вісник Національного університету «Львівська політехніка» "Динаміка, міцність та проектування машин і приладів«.- Львів.- 2012.- № 730.— С. 125-129. 4. Ступницький В.В. Моделювання напружено-деформованого стану матеріалу в зоні різання для структурно-параметричної оптимізації технологічної операції токарного оброблення / В.В.Ступницький // Вісник НУ ―Львівська політехніка‖ ―Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль в машинобудуванні і приладобудуванні‖.- 2011.- № 713.-с. 45-49. 5. Ступницький В.В. Проектування функціонально-орієнтованих технологій механічного оброблення деталей засобами паралельного інжинірингу / В.В.Ступницький// Вісник Донецького національного технічного університету «Прогресивні технології і системи машинобудування». — 2013.- Вип.1 (45). — 2 (46).- с. 249-256. 6 Ящерицын П.И. Теория резания /П.И.Ящерицын, Е.Э.Фельдштейн, М.А.Корниевич. — Минск: Новое знание, 2006.- 512 с. 6. Технологические остаточные напряжения /[А.В. Подзей, А.М. Сулима, М.И. Евстигнеев и др.].- М.: Машиностроение, 1973.- 216 с. 7. Ступницький В.В. Математичне моделювання автоколивань різального інструменту та їхній вплив на інженерію поверхні / В.В.Ступницький, Я.М.Новіцький //Машинознавство. — 2013. — № 1-2 (187-188).- С.19-22. 8. Резников А.Н. Тепловые процессы в технологических системах / А.Н. Резников, Л.А. Резников.— М.: Машиностроение, 1990. −288 c.9. Сулима А.М. Поверхностный слой и эксплуатационные свойства деталей машин /А.М.Сулима, В.А.Шулов, Ю.Д Ягодкин. — М.: Машиностроение, 1988. —240 с. 10. Суслов А.Г. Качество поверхностного слоя деталей машин / А.Г.Суслов.- М.: Машиностроение, 2000. — 320 с. 11. Бишутин С.Г. Инженерия поверхностей деталей машин, подвергаемых механической обработке / С.Г.Бишутин, О.Н.Федонин // Вестник Брянского государственного технического университета.- 2007.- № 1(13).- С.7-13 12. Технологические остаточные напряжения / [А.В. Подзей, А.М. Сулима, М.И. Евстигнеев и др.].- М.: Машиностроение, 1973.- 216 с. 13. Ступницький В.В. Визначення деформаційної складової параметру шорсткості із застосування методів реологічного імітаційного моделювання процесу різання / В.В.Ступницький // Машинознавство. — 2013. — № 7-8 (193-194).- С.45-48. 14. Хрущев М.М. Склерометрия: теория, методика, применение испытаний на твердость царапанием / М. М. Хрущев.- М., 1968.- 219 с. 15. Klocke F. Development of a Material Damage Model for the Prediction of Chip Breakage/F.Klocke, D.Lung, C.Essig, M.Abouridouane// Proceedings of The 10th International Conference on Technology of Plasticity (ICTP 2011).- Aachen.- 2011.- P.612-617. 16. Dolyniak Yaroslav, Stypnytskyy Vadym. Rheological modeling and analysis of the influence of technological factors on the 2nd kind’s residual stresses formation/AustrianJournalofTechnicalandNaturalSciences.-"East West"AssociationforAdvancedStudiesandHigherEducationGmbH.- № 9-10.- 2015.