Синонімні прикметники в українській науково-технічній термінології

2007;
: сс. 8–11

Мартиняк О. Синонімні прикметники в українській науково-технічній термінології / Оксана Мартиняк // Вісник Нац. ун-ту «Львівська політехніка». Серія «Проблеми української термінології». – 2007. – № 593. – С. 8–11.

Оксана Мартиняк

Львівський національний університет ім. Івана Франка

У статті розглянуто явище синонімії в українській науково-технічній термінології на основі джерел 30-х років XX століття порівняно зі сучасним джерелом. Викладено погляди різних учених на синонімію у термінології. Проаналізовано прикметникові синонімні терміни, причину їхньої появи та доцільність функціювання на сучасному етапі. Детально проаналізовано іншомовні терміни та їх кальки на українському ґрунті.

The article is devoted to the problem of synonymy of Ukrainian technical terminology. Its investigation is based on the sources of 30 years of XX century in comparison to the modern publishing. The author proposes different points of view concerning the problem. There are analyzed adjective synonymous terms, the reasons of emergency of synonyms in terminology and it functioning in the modern scientific and technical terminology in the paper. Carefully analyzed are foreign terms and their calques on the ukrainian basis.