Розроблення домашньої системи безпеки на основі технологій інтернету речей

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра комп’ютеризованих систем автоматики
Національний університет «Львівська політехніка»
Національний університет «Львівська політехніка»

Пропонується платформа економічно ефективної розумної домашньої системи безпеки на базі Інтернету речей, що надає дані у хмарі для додатків. Розумна система безпеки включає мережу зондування пристроїв моніторингу стану будинку через бездротовий зв’язок в діапазоні ISM, контролера управління системою безпеки будинку з підключенням до мережі Інтернет за допомогою бездротового з’єднання Wifi, а резервний спосіб оповіщення користувача реалізовано SMS повідомленням через стільникову мережу GSM, хмарного сервера та додатку для мобільних телефонів на операційній системі Android. Розроблений додаток поєднує в собі застосування хмарного сервера, клієнтських датчиків та бази даних. Також з’ясовано апаратну та програмну реалізацію домашньої системи безпеки на основі IoT та їх відносні функції.

1. Интернет вещей: Учебное пособие. А. В. Росляков, С. В. Ваняшин, А. Ю. Гребешков. Самара: ПГУТИ, 2015. — 200 с.
  2. 1IoT Based Home Security System Using Raspberry Pi with Email and Voice Alert. Reena Rani, S. Lavanya,. B.Poojitha Published Computer Science, 2018 pp 21-26.
  3. Home Security System using IOT and AWS Cloud Services.Mahendra Mehra; Vedant Sahai; Pratik Chowdhury; Elvis Dsouza. International Conference on Advances in Computing, Communication and Control (ICAC3), 2019 pp 159-163.
  4. Anitha A, «Home security system using internet of things», IOP Conf. Series: Materials Science and Engineering 263, 2017 pp 1-11.
  5. Molugu Surya Virat, Aishwarya B, Bindu S M, Dhanush B N and Manjunath R Kounte. «Security and Privacy Challenges in Internet of Things», International Conference on Trends in Electronics and Informatics, 11-12, May 2018 pp 454-460.
  6. OneM2M Architecture Based Secure MQTT Binding in Mbed OS. Ahsan Muhammad, Bilal Afzal, Bilal Imran, Asim Tanwir, Ali Hammad Akbar, Ghalib A. Shah. Computer Science. IEEE European Symposium on Security and Privacy, 2019 pp 48-56.
  7. Электронная книга «Шаблоны корпоративного приложения». URL: https://docs.microsoft.com/ru- ru/xamarin/xamarin-forms/enterprise-application-patterns/introduction.