Адаптація генетичного алгоритму для задачі відновлення характеристик антенної гратки при відмовах її модулів

2007;
: ст. 76 – 81

Крищук В. М., Шило Г. М., Артюшенко Б. А.

Запорізькій національний технічний університет, кафедра теоретичних вимірювань радіоапаратури

Розглядається вплив параметрів генетичного алгоритму оптимізації характеристик напрямленості антенної гратки при відмовах її модулів на його ефективність. Порівнюються процедури селекції, кросоверу та мутації. Досліджується роль параметрів генетичного алгоритму.

1. Peters T.J. A conjugate gradient-based algorithm to minimize the sidelobe level of planar antenna arrays with elements failures // IEEE Trans. On Antennas and Propagation. – 1991. – Vol. 39, No. 10. – P. 1497–1504. 2. Levitas M., Horton D.A., Cheston T.C. Practical Failure Compensation in Active Phased Array // IEEE Trans. On Antennas and Propagation. – 1999. – Vol. 47, No 3. – P. 524–535. 3. Yeo B., Lu Y. Array Failure Correction with Genetic Algorithm // IEEE Trans. on Antennas and Propagation. – 1999. – Vol. 47, No. 5. – P. 823–828. 4. Krischuk V., Shilo G., Artyushenko B. Tolerable Linear Antenna Array Design with Genetic Algorithm // Proceedings of the IXth International Conference CADSM’07. – LvivPolyana, 2007. – P. 167–169. 5. Гостюхин А.В. Восстановление характеристик направленности активных фазированных антенных решеток при отказах активных модулей: Дис. .. канд. техн. наук. – М., 2005 – С. 108. 6. Lee Y.H., Marvin A.C., Porter S.J. Genetic Algorithm using Real Parameters for Array Antenna Design Optimization // Proceedings of Heigh Frequiency Postgraduate Student Colloquim. – Leeds (GB), 1999. P. 8–13. 7. Олейник М.П. Разработка генетических алгоритмов проектирования элементов телекоммуникационных систем: Дис. ...канд. техн. наук. – М., 2003. – С. 128.