Алгебричний метод проектування кругових шкал з високою роздільною здатністю

2008;
: ст. 83 – 89

О. В. Бандирська1, В. В. Різник2, І. Ю. Юрчак3

Національний університет «Львівська політехніка»:

1. кафедра інформаційно-вимірювальних технологій;
  2. кафедра автоматизованих систем управління;
  3. кафедра систем автоматизованого проектування.

Розглядається алгебричний метод проектування нееквідистантних кругових шкал з підвищеною роздільною здатністю. Ці шкали ґрунтуються на так званих «ідеальних кільцевих в’язанках». Використовується принцип «оптимальних структурних пропорцій».

1. Холл М. Комбинаторика. – М.: Мир, 1970. 2. Різник В.В. Синтез оптимальних комбінаторних систем. – Львів: Вища школа, 1989. 3. Riznyk V., Bandyrska O. Perspektywy rozwoju metrologii na zasadach teorii “Zlotych pierscieni lichbowych” / Pomiary. Automatyka. Kontrola, vol 53, pr 9 bis / 2007, Krakow, 2007. – S.61–67. 4. Бандирська О.В. Стандартизація безнадлишкових рядів методом оптимальних структурних пропорцій / Автореферат дис.канд.техн.наук. Львів, 2000. 5. Бандирська О.В. Зменшення інформаційної надмірності систем шляхом кодування інформації згідно з принципом оптимальних структурних пропорцій // Метрологія та вимірювальна техніка. Наукові праці V МНТК (Метрологія-2006), т.2, Харків, 2006. – С. 101–105. 6. Велика О.Т. Алгебрографові моделі синтезу числових кодів з кільцевою структурою / Автореферат дис. канд. техн. наук, 2006. 7. Альберт А.А. Конечные поля // Кибернетический сборник. Вып.3. – М.: Мир, 1966.