Розроблення дворівневого морфологічного аналізатора української мови у програмному середовищі РС-КІММО

2008;
: ст. 39 – 47

Романюк А. Б., Макар В. М.

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра систем автоматизованого проектування

Останнім часом у лінгвістичному забезпеченні САПР спостерігається тенденція створення діалогових мов, наближених до природної мови. Використання природної мови зумовлює необхідність розроблення морфологічних, синтаксичних та семантичних аналізаторів. У статті описано розроблення морфологічного аналізатора української мови на основі системи PC-KIMMO.

1. Гельбух А. Ф. Эффективно реализуемая модель морфологии флективного естественного языка / Диссертация на соискание ученой степени кандидата технических наук. – М., 1994. 2. Antworth E.L. PC-KIMMO: a two-level processor for morphological analysis. Occasional Publications in Academic Computing No. 16. Dallas: Summer Institute of Linguistics, 1990, 273 p. 3. Плющ М.Я., Грипас Н.Я. Граматика української мови в таблицях. – К.: Вища школа. – 2004. – С. 5–55 с. 4. Bear J. A morphological recognizer with syntactic and phonological rules // Proceedings of Coling'86, Association for Computational Linguistics, 1986, p. 272–276. 5. Jurafsky D., Martin J. Speech and Language Processing. – Prentice-Hall, 2000.