Технічні системи розпізнавання газів на основі електронних сенсорів

2008;
: ст. 16 – 20

Марікуца У. Б.

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра систем автоматизованого проектування

Розглянуто принципи побудови електронних хімічних сенсорів, які використовуються в системах моніторингу хімічного складу довкілля та існуючі системи розпізнавання газів на основі електронних сенсорів.

1. Мікроелектронні сенсори фізичних величин: Науково-навчальне видання. В 3 томах. Том 2 / За редакцією З.Ю. Готри. – Львів: Ліга-Прес, 2003. – 595 с. 2. Baltes H., Lange D., Koll А. The Electronic Nose in Liliput. – IEEE Spectrum, № 9, 1998. 3. H. Troy Nagle, Ricardo Gutierrez-Osna, Susan S. Schiffman. The How and why of Electronic Nose // IEEE Spectrum, № 9, 1998. 4. Романов В. Электронный нос: элементная база и принципы построения. // ЕКиС. _ Киев: VD MAIS, 2002, № 10. 5. Романов В. Пленочные мультисенсоры для идентификации запахов и газов. // ЕКиС. – Киев: VD MAIS, 2003, № 8. 6. Петренко В., Цубин А., Гренишен Н. Интеллектуальний цифровой датчик влажности и температуры воздуха с защитой от росы // ЕКиС. – Киев: VD MAIS, 2002, № 11.