Automation of engineering of a mechatronic sensor for a manipulator

2013;
: ст. 109 – 112

Кolesnyk К., Ziaei M., Neumann K.-H., Kretovych N.

К. Кolesnyk1, M. Ziaei2, K.-H. Neumann2, N. Kretovych1

1. Lviv Polytechnic National University.
  2. Westsächsische Hochschule Zwickau.

Наведено результати дослідження напружено деформованого стану та власних частот коливань датчика сили мехатронного модуля маніпулятора. Розроблено скінченно-аналітичну модель датчика для проведення частотного аналізу методом скінченних елементів.

1. Смирнов А.Б. Мехатроника и робототехника. Системы микроперемещений с пьезоэлект- рическими приводами: Учеб. пособие. – СПб.: Изд-во СПбГПУ, 2003. 16 0 с. 2. Maluf, Nad im An introduction to m icroelectromechanical sy stem eg ineering // Lib rary o f C ongress Ca taloging-inPublication Data. 2. Лучинин В.В. Микросистемная техника. Направления и тенденции развития // Научное приборостроение. 1999 . – Т. 9. № 1. – С. 3–18. 3. Va syl Tes lyuk, My khaylo L obur, Pav lo Denysyuk, Konst antin Ko lesnyk M ethodology of t he Automat ed МЕМS De sign / / Proc. of th e II Id International Conference of Young Scientists (MEMSTECH’2007). – Lviv–P olyana, May, 23–26, 20 07. – P. 84–85. 4. Колесник К.К. Автоматизована технологія розрахунку мікросенсорів пє’зорезис- тивного типу // Вісн. Нац. ун-ту "Львівська політехніка" "Комп’ютерні системи проектування. Теорія і практика", № 651. – Львів: Вид-во Нац. ун-ту "Львівська політехніка", 2009. – C. 221–224.