Покращання збіжності методу простої ітерації за допомогою усередненого демпфування

Самотий В., Павельчак А., Дзелендзяк У.

1. Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра комп’ютеризованих систем автоматики
  2. Politechnika Krakowska, katedra automatyki i technik informacyjnych, (Polska)

Запропоновано спосіб покращання збіжності методу простої ітерації, який дає можливість отримати розв’язок для ширшого класу задач

1. Дэннис Дж. мл., Шнабель Р. Численные методы безусловной оптимизации и решения нелинейных уравнений: Пер. с англ. – М.: Мир, 1988. – 440 с. 2. Шмигельський Я. Модифікований метод Ньютона для розрахунку періодичних режимів нелінійних динамічних систем // Теор. електротехніка. – 2009. – Вип. 60. – С. 54–57. 3. Бартіш М., Огородник Н. Модифікація методу хорд розвязування задач мінімізації // Вісник Львів. ун-ту, Сер. прикл. матем. та інформ. – 2008. – Вип. 14. – С. 5–10. 4. Амосов А.А., Дубинский Ю.А., Копченова Н.В. Вычислительные методы для инженеров: Учеб. пособие. – М.: Высш.шк., 1994. – 544 с. 5. Формалев В.Ф., Ревизников Д.Л. Численные методы. – М.: ФИЗМАТЛИТ, 2004. – 400 с. 6. Самарский А.А., Гулин А.В. Численные методы: Учеб. пособие для вузов. – М.: Наука. Гл. ред. физ-мат. лит., 1989. – 432 с. 7. P.R. GravesMorris, D.E. Roberts, A. Salam. The epsilon algorithm and related topocs. // Journal of computational and applied mathematics. – 2000. – V. 122. – P. 51–80.