Метод видалення адитивних шумів на зображеннях літальних апаратів

Торубка Т. В., Пуйда В. Я.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра електронно-обчислювальних машин

Проведено модифікацію методу білатеральної фільтрації для видалення адитивних шумів та його моделювання. Моделювання методу проведено за допомогою розробленого програмного пакета. Досліджено особливості функціонування модифікованого методу за впливу різного роду шумів на зображення літальних апаратів на зображеннях сцени.

1. Гонсалес Р. Цифровая обработка изображений / Р. Гонсалес, Р. Вудс. – М.: Техносфера, 2005. – 1072 с. 2. Ерош И.Л. Обработка и распознавание изображений в системах превентивной безопасности: учеб. пособ. / И.Л. Ерош, М.Б. Сергеев, Н.В. Соловьев. – СПб.: ГУАП, 2006. – 153 с. 3. Сойфер В.А. Методы компьютерной обработки изображений. – 2-е изд. / под ред. В.А. Сойфера. – М.: Физматлит, 2003. – 784 с. 4. Сойфер В.А. Введение в цифровую обработку сигналов и изображений: повышение качества и оценивание геометрических параметров изображений: учеб. пособ. / В.А. Сойфер и др. – Самара: Изд-во СГАУ, 2006. – 107 с. 5. Роджерс Д., Адамс Дж. Математические основы машинной графики. – М.: Мир, 2001. – 604 с. 6. Аммерал Л. Принципы программирования в машинной графике / пер. с англ. – М.: Сол Систем, 1992. – 224 с. 7. Лукин А. Введение в цифровую обработку сигналов (математические основы): учеб. пособ. – М.: МГУ, 2007. – 54 с. 8. Tomasi C. Bilateral Filtering for Gray and Color Images / C. Tomasi, R. Manduchi // Proc. 6th Int. Conf. Computer Vision, New Delhi, India. – 1998. – P. 839–847.