Поєднання моделей обчислень багатотипними ідентифікаторами компонентів комп’ютерних засобів

2018;
: сс. 88 - 95
Національний університет «Львівська політехніка», кафедра електронних обчислювальних машин

Розглянуто реалізовані в сучасних комп’ютерах моделі обчислень та відповідні їм типи архітектури комп’ютера, зокрема модель обчислень із паралельним впорядкованим доступом до даних і команд. Обґрунтовано твердження, що ідентифікація компонентів комп’ютерної системи та комп’ютерної програми, а також елементів даних покладено в основу моделі обчислень, реалізованої в комп’ютері. Поставлено проблему розширення та класифікації методів ідентифікації компонентів комп’ютерних засобів, а також проблему аналізу та розроблення методів поєднання моделей обчислень через спільне використання притаманних різним моделям методів. Наведено перелік дій, які потрібно виконати для того, щоб задати в комп’ютерній програмі порядок покрокового виконання алгоритму, а також доведено, що для організації їх виконання слугують ідентифікатори компонентів комп’ютерних засобів. Описано функції – ідентифікатори компонентів комп’ютерних засобів та визначено їхні типи. Визначено класифікаційні ознаки, за якими розрізняють ідентифікатори компонентів комп’ютерних засобів, та на їх основі проведено їх класифікацію поділом на такі типи: постійні або змінні; індивідуальні або групові; одиничні або множинні. Розроблено засади виконання ідентифікації компонентів комп’ютерних засобів названими типами ідентифікаторів та наведено приклади використання та поєднання моделей обчислень різнотипними ідентифікаторами компонентів комп’ютерних засобів.

1. Https://en.wikipedia.org/wiki/Turing_machine.
  2. Burks, Arthur W., Herman H. Goldstine, and John von Neumann. Preliminary Discussion of the Logical Design of an Electronic Computing Instrument. [Princeton: Institute for Advanced Studies, September 1947.]
  3. Batcher, K., Staran Parallel Processor System Hardware, Proc. National Computer Cont. AFIPS., 1974, pp. 405–410.
  4. Stormon, C. e. a., A General-purpose CMOS Associative Processor IC and System. IEEE Micro, Vol. 12, No. 6, Dec, 1992, pp. 68–78.
  5. Potter, J., Associative Computing – A Programming Paradigm for Massively Parallel Computers, N.Y.: Plenum Publishing, 1992.
  6. Schoeberl, M., Design and Implementation of an Efficient Stack Machine, In: In Proceedings of the 12th IEEE Reconfigurable Architecture Workshop, RAW 2005, Denver, Colorado, USA, April, 2005.
  7. Koopman, P. J., Stack computers: the new wave, Halsted Press, 1989.
  8. Agervala, T. and Arvind, Data Flow Systems, Computer, Vol. 15, No. 2, Feb, 1982, pp. 10–13.
  9. Gajski, D. D., Padua, D. A., Kuck, D. J., and Kuhn, R., A Second Opinion on Data Flow Machines and Languages, Computer, Vol. 15, No. 2, Feb, 1982, pp. 58–69.
  10. Gurd, J. andWatson, I., A Practical Data Flow Computer, Computer, Vol. 15, No. 2, Feb, 1982, pp. 51–57.
  11. Melnyk A.O. Computer Memory with Parallel Conflict-Free Sorting Network-Based Ordered Data Access. Recent Patents on Computer Science, 2015, Volume 8(1), pp. 67–77.
  12. Melnyk A. Parallel ordered-access machine computational model and architecture / Anatoliy Melnyk // Advances in Cyber-Physical Systems. – 2016. – Volume 1, number 2. – P. 93–101.
  13. Melnyk A. Ordered access memory and its application in parallel processors architecture / Anatoliy Melnyk  / Advances in Cyber-Physical Systems. – 2017. – Volume 2, number 2. – P. 54–62.
  14. Stallings, W., Computer Organization and Architecture, Pearson, 10th ed., 2016. Melnyk A. Computer Architecture. Scientific publication. – Lutsk: Volyn Regional Publishing House, 2008. – 470 p.