Про особливості визначення ціни оберта гвинта окулярного мікрометра азимутального горизонтального інструмента

Полтавська гравіметрична обсерваторія Інституту геофізики НАН України імені С. І. Суботіна; Національний університет "Львівська політехніка"

Особливістю пристрою азимутального горизонтального інструменту III типу є те, що він має дві зорові труби - пряму і ламану із загальною окулярною частиною. Коротко описана специфіка визначень ціни обороту мікрометра R для обох труб. Рекомендується спочатку визначити Rлт для ламаної зорової труби з спостережень шкальних пар зірок прямим або непрямим методом, а потім зі спільних спостережень шкальної міри визначити Rгт для горизонтальної зорової труби.

1. Руководство по астрономическим определениям. М., 1984.
2. Басурманова-Грибко Л.П. Программа шкальных пар для зенит-телескопов северной международной параллели. Тр. TAO. Т.12. С. 149-159.
3. Федоров Е.П., Попов Н.А., Евтушенко Е.И. О шкальной паре. К., 1949.
4. Попов Н.А., Евтушенко Е.И. Вывод колебаний широты из
наблюдений на универсальном инструменте. Тр. ПГО. T.TV. С.250-293.
5. Гожий А.В., Новикова Ю.П. Азимутальные определения микрометрическим методом // Изучение
Земли как планеты методами астрономии, геофизики и геодезии. Тр. Ill Орловской
конф. К., 1993. С.364-367.
6. Гожий А.В., Новікова Ю.П. Про особливості устрою зорових труб азимутального горизонтального інструмента ІІІ типу. /Див. даний зб.