Цифрове моделювання рельєфу за картометричними даними

Національний університет “Львівська політехніка”
Кафедра інженерної геодезії, Національний університет “Львівська політехніка”
Національний університет “Львівська політехніка”

Наведено результати цифрового моделювання рельєфу з використанням програмних пакетів 3D Studio max і Surfer 8. Побудова ЦМР виконано на основі сканування карти з використанням для моделювання методів Крайгінга і тріангуляції. Для високоточного моделювання рельєфу методом Крайгінга необхідно правильно вибирати параметри моделювання.

1. Бурштинська X. Колокація з у мовами у цифровому моделюванні рельєфу // Геодезія, картографія і аерофотознімання. - 2002. чіт. 62. - С. 103-110.

2. Бурштинська Х., Супрун І. Апачі і тривимірної моделі рельєфу, побудованої за різними вихідними даними // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва. Львів: Ліга-Прес. 2004. С. 230-233.

3. Карпінський 10.0.. Лященко А.А. Орфографічно-тріангуляційна цифрова модель рельєфу // Вісник геодезії і картографії. 2000.           № 3. С 2А-32.

4. Черваньов І. Досвід і перспективи космічного землезнавства у пізнанні і вико/питанні інформації про рельєф // Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва. - Львів: Ліга-Прес. 2004. С 236-243.

5. Allman М. About nonuniform rational В-splines NURBS / www.wpi.edu/cyi-bin/rinaer.

6. Burshtynska Kh., Dorozhynskyy A., Zazulyak P., Zajac A. The comparative analysis of representation of a relief of a terrestrial surface with use of various software // The 21th International Cartographic Renaissance (ICC) 'Cartographic Renaissance. Durban. South Africa. 10-16 August 2003.

7. Magnuszewski A. CIS w geografii fizycznej. Warszawa: Wydawnictwo naukowe RWN. 1999. 187 s.

8. www.discre.et.com/3dsmax/.