Довгоперіодичне обурення в ході деформацій у зв'язку з найсильнішими землетрусами

Інститут фізики Землі РАН
Інститут фізики Землі Російської академії наук
Інститут фізики Землі Російської академії наук

Обговорюється глобальне походження найсильніших землетрусів. Представлені фрагменти землетрусу Суматри 26.12.2004. Пошук попередників слід проводити як порушення деформації земної кори. Їхні докази можуть бути використані як універсальний розподіл валют, синхронізм та подібність форми. Проаналізовано серію спостережень деформацій у районі Москви, розглянуто порушення процесів, здійснюється компенсація змін атмосферного тиску та температур.Аналіз напруги на декількох станціях дозволить нам отримати статистично більш правильні результати.

1. Латьтина Л.А., Боярский З.А., Васильєв И.М. u др. Наклономерньїе наблюдения на подмосковной станции Протейно // Физика Земли. - 1997. - № 11. - С. 86-93.

2. Латьтина Л.А., Мичюков В.К., Васильєв И.М. О глобальньїх возмущениях деформаций земной корьі перед сильнейшими мировими землетрясениями // Тр. 7-х Геофизических чтений ям. В. В. Федьтского. - М., 2005.

3. Любушин А.А., Латьтина Л.А. Компенсація метеорологических помех в деформо- метрических наблюдениях // Физика Земли. - 1993. - № 3. - С. 98-102.

4. Саваренский Е.Ф.. Нерсесов И.Л., Кармалеева Р.М., Латьтина Л.А. Длиннопериодньїе еоліт Алеутского земле- трясения 4.11.1965 г., зарегистрированньїе кварцевьіми же тензометрами // Изв. АНСССР. Физика Земли. - 1966. -5.-С. 33-42.

5. Boyarsky Е.А., Ducarme В., Latynina L.A., Vandercoilden L. An attempt to observe the Earth liquid core resonance with extensometers at Protvino observatory // B1M. - 2003. - Vol. 35. - P. 10987-11009.