Візуалізація просторової мінливості підземних вод. Гідрогеологічний режим із застосуванням surfer 8

Кафедра водного та каналізаційного господарства Краківського аграрного університету
Кафедра водопостачання та каналізації. Краківський університет

У статті викладені можливості використання програмного забезпечення Surfer 8 в геології для складання карт осадження даху формування надр (старших) у гідрогеохімії для карт, що містять змінні мінералізації, загальну твердість і реакцію води або окремі концентрації катіонів та аніонів у водах. В роботі були представлені приклади використання програмного забезпечення для четвертинних та третинних утворень гідрозолінами сухих залишків та концентраціями магнію, заліза та марганцю в експлуатованих водах або на картах креслення даху підземних вод та тисків субаретеських підземних вод.

1. Goldsztejn P., Skrzypek G. Wykorzy>stanie metod interpolacji do numerycznego kreslenia map powierzchni geologicznych na podstawie nieregularnie rozmieszczonych danych. — 2004.

2. Golden Software Inc. User’s guide SURFER 8.0. — 2002.

3. Pazdro Z. Hydrogeologia ogölna. Wydawnictwa Geologiczne. — Warszawa, 1983.

4. Satora S., Kaczor G. Przestrzenna zmiennosc wybranych skladnikow chemicznych wöd podziemnych wielootworowego ujqcia na tarasie rzeki Dlubni. lnzynieria Rolnicza 2 (57), Komitet Techniki Rolniczej PAN. - 2004. - S. 199-211.

5. Szklarczyk T, Kozdra T. i inni. Projekt stref ochronnych czwartorzqdowego ujecia wöd podziemnych w Krakowie - Nowej Hucie, pas D. Hydro- Eko-Kraköw. -1997