Знімальні аерокосмічні системи дистанційного зондування землі

Національний університет “Львівська політехніка”

Подано класифікацію аеркосмічних знімальних систем, які застосовують в ДЗЗ, залежно від: принципів побудови зображення, діапазону електромагнітного спектра, способів отримання зображень та спотворення зображень.

Запропонована класифікація, як і розгляд основних типів знімальних систем, їх особливостей та передавальних можливостей, дасть змогу ефективніше застосовувати знімальні системи для вивчення об’єктів земної поверхні, процесів і явищ та динаміки їх змін.

1. Гонин Г.Б. Космические съемки Земли. — Л.: Недра, 1989. — 252 с.

2. Дистанционное зондирование: количественный подход / Ш.М. Дейвис, Д.А. Лангрсбе, ТЛ.'Филлипс и др.; Под ред. Ф. Свейна и Ш. Дейвис; Пер. с англ. — М.: Недра, 1983. — 415с.

3. Попов М.О. Шляхи отримання космічної інформації в інтересах національної безпеки та оборони // Наука і оборона. — 2003. — №2. — С. 38-50.

4. Савиных В.П., Кучко А.С., Стеценко А.Ф. Аэрокосмическая фотосъемка. — М.: Картцентр - Геоиздат, 1997. - 378с.

5. Тюфлин Ю.С. Космическая фотограмметрия при изучении планет и спут­ников. -М: Недра, 1986.-247с.

6. WojcikS. Zdjqcia lotnicze. - Warszawa-Wroclaw: PPWK, 1989.-546s.