Дослідження технології складання фронтальних планів архітектурних споруд наземним цифровим зніманням і лазерним скануванням

Національний Університет "Львівська політехніка"
Національний університет "Львівська політехніка"

Представлено аналіз технологічної схеми створення фасадних планів архітектурних пам'яток, що підлягають реставрації шляхом цифрового обстеження та лазерного сканування. Увага акцентується на недостатності інформації при використанні тільки лазерного сканування. У той же час існує можливість не тільки отримати необхідну інформацію для подальшого архітектурного виміру, але і підвищити точність отримання координат об'єктних точок через надмірну кількість контрольних точок при спільному лікуванні обробки обстеження та сканування. Аналогічним чином у цьому випадку можна отримати інформацію про деформацію конструкцій, яка насправді відбувається при виконанні реставраційних робіт.

1. Глотов В., Дубик Ю., Чижевський В. Аналіз технології створення фронтальних та інтер’єрних планів при проектуванні реставраційних робіт архітектурних пам’яток // Укр. міжвід. наук.-техн. збірн. Геодезія, картографія і аерофотознімання. – №68. – 2007. – С. 177–183.

2. Зайцев А., Шмелин Н. Исполнительная съемка фасадов зданий. Геод. и картогр. 2005, №12, С. 3234.

3. Звиблис Р. Особенности использования цифровых методов в архитектурной фотограмметрии // Тр. по геод. Вильнюского инж-стр. и-та. Вильнюс, 1985. – №13 – С. 116122.

4. Катушков В.О. Загальний випадок знімання для складання фронтальних цифроавихь моделей // Вісник гкодкзії та картографії – 2008. – №4. – С. 31–34.

5. Kersten T. P., Lindstaedt M., Vogt B. Preserve the past for the future – terrestrial laser scanning for the documentation analysis of easter island’s Moil XXXVI congress ISPRS. Beijing, – 2008. Р. 271-277.

6. Oesterle M., Hahn M. A case study for updating land parcel identification systems (IACS) by means of remote sensing // The international archives of the remote sensing and spatial information sciences. XXXV congress ISPRS. Istanbul,2004 y. Р.515-521.

7. Otani H., Aoki H., Yamada M., Ito T., Kochi N. 3D model measuring system // The international archives of the remote sensing and spatial information sciences. XXXV congress ISPRS. Istanbul, – 2004. Р. 165-171.

8. www.uk.wikipedia.org/wik.