Кінетика кристалізації шеніту із суспензії насиченого розчину і штучного каїніту

2017;
: сс. 296–300

Ivan Kostiv, Yaroslava Basystyuk

1 State Enterprise "Scientific-Research Gallurgi Institute" 5a, Fabrichna St., 77300 Kalush, Ukraine;

2 Precarpathian National University named after V. Stephanyk 57, Shevchenko St., 76025 Ivano-Frankivsk, Ukraine

У лабораторних умовах досліджений процес конверсії каїніту і насиченого після розчинення руди розчину в шеніт за температури 293‒333 К протягом 1 год. Встановлено, що найбільший ступінь конверсії досягається за температури 333 К і тривалості 1 год. За допомогою рівняння Арреніуса розрахована «уявна» енергія активації, яка дорівнює 38,8 кДж/моль і вказує на перехідну область перебігу процесу конверсії. Досліджено процес охолодження і конверсії за різної інтенсивності перемішування повітрям. Визначено витрату повітря для досягнення найбільшого ступеня конверсії. Показано, що конверсія каїніту у насиченому розчині в шеніт за температури близько 333 К і наступне охолодження барботуванням повітря дає змогу отримати шеніт у простому технологічному процесі без застосування спеціального обладнання із дорогих конструкційних матеріалів.

[1] Hrebenyuk D., YaremchukВ.: Khim. Prom.Ukrainy, 1992, 2, 41.
[2] Lazarenko E., Habinet M., Slyvko O.: Mineralogiya Osadochnykh Utvoren Prykarpattia. Lviv1962.
[3] Sokolov I. (Ed.): Pererabotka Prirodnykh Soleii Rastvorov. Khimiya, Leningrad 1986.
[4] Artus M., Kostiv I.: Chem. Chem. Technol., 2014, 8, 455.
[5] Brdicka R.: Grundlagen der physikalischenChemie. 10 Auflage. VEB deutscherVerlag der Wissenschaften, Berlin 1971.