Екологічні та енергетичні аспекти використання комбінованих геліоколекторів для екобудинків

2017;
: ст. 503–508
Надіслано: Травень 23, 2016
Переглянуто: Березень 03, 2017
Прийнято: Травень 22, 2017
Lviv Polytechnic National University
Національний університет «Львівська політехніка»
Department of Heat and Gas Supply, and Ventilation, Lviv Polytechnic National University
Національний університет «Львівська політехніка»

Описано перспективні екологічно безпечні системи сонячного теплопостачання на основі комбінованого геліоколектора, тепло поглинач якого виконаний із конструктивного матеріалу екобудинків. Показано, що використання комбінованого тепло поглинача із зовнішнім захищенням екобудинку дає можливість забезпечити достатню ефективність комбінованого геліоколектора та зменшити його вартість. Розроблено трифакторну матрицю із врахуванням взаємовпливу всіх чинників. Приведено аналітичні та графічні залежності ефективності комбінованого геліоколектора з прозорим покриттям та без нього від кутів падіння теплового потоку та його інтенсивності. Досліджено ефективність захисту теплопоглинача геліоколектора прозорим покриттям. Розраховано екологічний ефект від використання комбінованого геліоколектора.

[1] Mysak Y., Voznyak O., Datsko O., Shapoval S.: Sonyachna Enerhetyka: Teoriya ta Praktyka. Vyd-vo Lviv Polytechnic, Lviv 2014.

[2] Duffie J., Beckman A.: Solar Engineering of Thermal Processes, 2nd edn. Wiley-Intersci. Publ., New York 1980.

[3] Strashko V.: Ecotekhnolohii i Resursozberezheniya, 2005, 6, 68.

[4] Freris L.: Renewable Energy in Power Systems. JohnWiley&Sons, New York 2008.

[5] Hazami M., Kooli S., Lazaar M. et al.: Am. J. Environ. Sci., 2005, 1, 270.

[6] Hantula R.: Science in the Real World: How Do Solar Panels Work? Chelsea House Publ., New York 2010.

[7] Maczulak A.: Renewable energy: Sources and Methods. Info base Publ., New York 2010.

[8] Mamlok R., Nijmeh S., Abdallah S.: Inform. Technol. J., 2006, 5, 1083.

[9] Lorenz P., Pinner D., Seitz T.: The Economics of Solar Power. The Mc Kinsey Quarterly, NY 2008.

[10] Guminilovych R., Shapoval P., Yatchyshyn I., Shapoval S.: Chem. Chem. Technol., 2015, 9, 287.