Непряме визначення енергетичних показників і потужності на валу асинхронного двигуна

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського

Представлено метод непрямого визначення енергетичних показників та потужності на валу асинхронного двигуна (АД). Показано, що застосування даного методу дозволяє оцінити енергетичну ефективність роботи АД без вилучення його із технологічного процесу при мінімальній можливій інформації про параметри електроприводу (ЕП) і в умовах практичної неможливості використання силового обладнання для створення спеціальних режимів роботи і тестових впливів. Обгрунтовано можливість розрахунку потужності на валу АД як в статичних, так і в динамічних режимах, на базі постійних втрат двигуна, що визначаються у режимі холостого ходу, без їх поділу на втрати в сталі і втрати в механічних вузлах. Експериментальні дослідження довели точність і ефективність запропонованого методу при розрахунку потужності на валу АД.

1. B. Blanusa, “New  Trends  in  Efficiency Optimi­zation of Induction Motor Drives.” In Meng Joo Er, eds, New Trends in Technologies: Devices, Computer, Communication and Industrial Systems, pp. 341–358, InTech, 2010.
  2. IEEE Std 112-B, 1996: IEEE  Standard Test Procedure for Polyphase Induction Motors and Generators. New York, USA: IEEE Power Eng. Society.
  3. IEC Std 60034-2: 1972. Rotating electrical machines - Part 2: Methods for determining losses and efficiency of electrical machinery from tests (excluding machines for traction vehicles) with  amendments 1: 1995 and 2: 1996.
  4. IEC Std 61972: 2000. Method  for determining losses and efficiency of three phase, cage induction  motors.
  5. A.Kalinov, D. Mamchur, and A.Chumachova, ”Research of the Asynchronous Motor’s Observability for Estimation Operating Conditions And Energy Efficiency,” in X International PhD Workshop OWD 2008, Conference Arhives PTETiS, vol. 26, pp. 357–362, Poland, 2008.
  6. A. Ivanov-Smolenskiy, Electrical machines, vol. 2, Мoscow, Russia: Mir, 1983.
  7. A.Kalinov and A. Gladyr, “Universal teaching and research equipment for electromechanical labo­ratories”, Elektromekhanichni i energozberi­hayuchi systemy, vol 3, pp. 14-19, Kre­menchuk, Ukraine: KDPU, 2007. (Russian).