Вентильний двигун для електроприводу канатного витягу

Національний університет «Львівська політехніка»

Подано основні формули методики розрахунку вентильних двигунів з пасивним ротором та з ємнісними накопичувачами енергії, які надалі планується використовувати у приводах канатного витягу. Закцентовано увагу на особливостях розрахунку базових величин, які в подальшому утворюють основу математичної моделі проектування, що реалізована програмно та за допомогою якої спроектований двигун для приводу бугельного витягу. Такий двигун за механічною та регулювальними характеристиками може успішно конкурувати з тяговими колекторними двигунами, що використовуються у таких приводах, за умов вищої надійності і меншого об’єму активної частини. В основу проектного розрахунку покладенo рекомендації, які ґрунтуються на особливостях конструкції та на теорії електромагнітного перетворення енергії у таких електромеханічних перетворювачах енергії. Результати досліджень свідчать про можливість використання спроектованого двигуна в електроприводі бугельного канатного витягу.

1. V. Tkachuk, L. Kasha, and O. Greschuk. “Controlled switched reluctance motor with parallelcapacitor”, Tehnichna elektrodynamika, vol. 3, p. 37–40, Ukraine, 2004. (Ukrainian)
  2. V.Tkachuk, “Subsystem of computer dialog design of a switched reluctance motor”, Elektroenerhetychni ta elektromekhanichnisystemy,  no. 340, p. 112–120, Lviv Polytechnic National University: Lviv, Ukraine, 1997. (Ukrainian)
  3. V. Tkachuk, “Subsystem of computer research of a switched reluctance motor”, Tehnichna elektrodynamika, p. 180–187, Ukraine, 1998. (Ukrainian)
  4. Set of traction DC electric drive for electric transport,  www.npfarsterm.ru (Russian)
  5. V. Tkachuk, I. Bilyakovskyy, and V. Haiduk, “Switched reluctance motor with high effisiency”, Problemy avtomatyzovanoho elektropryvodu. Teoriya i practyka, p. 187–188, Ukraine, 2007. (Ukrainian)
  6. http://www.privod-news.ru/june_03/26-1.htm.
  7. http://www.orionmotor.narod.ru/trans.htm.
  8. V. Tkachuk and Yu. Osidach, “Transistor commutator with capacitive buffer of energy”, Elektroenerhetychni ta elektromekhanichni systemy, no. 301, p. 115–122, Lviv Polytechnic National University: Lviv, Ukraine, 1996. (Ukrainian)
  9. V. Tkachuk, “Mathematical model of a switched reluctance motor for mean values”, Elektroenerhetychni ta elektromekhanichni systemy, no. 301,  p. 106–115, Lviv Polytechnic National University: Lviv, Ukraine, 1997. (Ukrainian)
  10. V. Tkachuk, L. Kasha, and I. Shapovalov, “Switched reluctance motor in a controlled electric drive”, in Proc.VIIth International Conference «Perspective Technologies and Methods in MEMS Design» (MEMSTECH), p. 120–123, LvivPolyana, Ukraine, 2011.