Вимірювальна система з віддаленим керуванням на основі сенсорів деформації

Національний університет «Львівська політехніка»,
Національний університет «Львівська політехніка»; Міжнародна лабораторія високих магнітних полів та низьких температур
Національний університет «Львівська політехніка»

В даній роботі описано розроблену автоматизовану безпровідну систему для попереднього моніторингу напружено-деформаційного стану ділянок магістральних трубопроводів. Оскільки більша частина відмов магістральних трубопроводів припадає на області інтенсивних пластичних деформацій, то їхній контроль у віддалених районах викликає значне зацікавлення. Одним із варіантів вирішення даного завдання вимірювальна система на основі сенсорів деформації, в яких, чутливими елементами є ниткоподібні кристали кремнію.

1. Hrib V.V. Diagnosis of technical condition and residual life prediction of trunk pipelines. – M. TsNIITYe neftekhim, 2004.– 50 p
  2. Paton B.E., Semenov S.E., Rybakov A.A., About the ageing and assessment of metal gas pipeline // Avtomaticheskaia svarka. – 2000. – № 7
  3. Haleev V.B., Karpachev M.Z., Khramenko V.I.  Main pipeline. – M.: Nedra , 1986
  4. Kharebov H., Kuzmin A.N., Improved diagnostic techniques pipelines using the method of acoustic emission // V mire NK. – 2009. – № 4
  5. Druzhinin A.A., Maryamova I.I., Kutrakov O.P., Pavlovsky I.V. Silicon microcrystals with high piezoresistance at cryogenic temperatures for sensors application. // Sensorna elektronika ta mikrosystemni technologii. – 2004. – № 1. – С. 69-77..
  6. Druzhinin A.A., Maryamova I., Kutrakov A., Liakh–Kaguy N. Silicon whiskers for sensor electronics // Materials of XIII International conference Physics and technology of thin films and nanosystems, 16-21 May, Ivano-Frankivsk.- 2011.- Vol. 1.- P.29.