Про точність обчислення складових відхилення прямовисних ліній у районі Західних Альп

Національний університет “Львівська політехніка”
Національний університет “Львівська політехніка”,

Розглянуто точність обчислення складових відхилень прямовисних ліній для дев’яти пунктів Міжнародного геодезичного полігона Західних Альп з використанням сучасної моделі гравітаційного поля Землі EGM 2008 і даних обчислень для вказаних пунктів інших авторів. Показано, що з точністю ~1" можна знайти гравіметричні складові відхилень прямовисних ліній, якщо враховувати перші поправки Молоденського і різновисотність спостережень для пунктів Міжнародного геодезичного полігона.

1. Аронов В.И., Гордин В.М. Об одном способе интерполяции аномалий и вычислений гравиметрических уклонений отвеса в районе Западных Альп // Геофизический бюллетень. – 1971. – 24. – С. 19–24.
  2. Аронов В.И., Гордин В.М., Белейков Н.Е., Ширгинова А.И. Программа для вычисления гравиметрических уклонений отвеса в центральной зоне // Известия вузов. Геодезия и аэрофотосъемка. – 1971. – 4. – С. 41–45.
  3. Аронов В.И. Обработка на ЭВМ значений аномалий силы тяжести при произвольном рельефе поверхности наблюдений – М.: Недра, 1976. – С. 108–124.
  4. Марич М.И. О вычислении уклонений отвеса на физической поверхности Земли // Геодезия, картография и аэрофотосъемка. – 1973. – № 18. – С. 24–28.
  5. Марич М.И., Гудз И.Н., Двулит П.Д. Опыт вычисления уклонений отвеса на моделях Земли // Геодезия, картография и аерофотосьемка. – 1973. – № 18. – С. 29–33.
  6. Марич М.И., Гудз И.Н. О вычислении висот квазигеоида и уклонений отвеса в горном районе // Геодезия, картография и аерофотосьемка. – 1981. – № 34. – С. 65–68.
  7. Остач О.М., Пеллинен Л.П. Вычисление гравиметрических уклонений отвеса в нулевом приближении в районе Западных Альп // Геофизический бюллетень. – 1971. – № 24. – С. 13–18.
  8. Пеллинен Л.П. Сравнение различных методов вычисления уклонений отвеса в горах // Bull. Geodesique. – 1968. – № 89.
  9. Пеллинен Л.П. О вычислении уклонений отвеса и высот квазигеоида в горах // Тр. ЦНИИГАиК. – М.: Недра. – 1969. – Вып. 176. – С. 99–112.