Геодинаміка морфоструктури Розточчя - зони Тейссейра-Торнквіста

Інститут геофізики імені С. І. Субботіна НАН України
Відділ сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України; Інститут геофізики імені С. І. Субботіна НАН України

Розточчя розглядається як південно-східне закінчення зони Тейссейра-Торнквиста. Воно розташоване в зоні зчленування Сансько і Малополіський мікропліт. Геодинаміка морфоструктури обумовлена взаємодією цих мікропліт.

1. Чекунов А.В., Трипольский А.А. Глубинное строение зоны Тейссейра-Торнквиста на территории Украины по данным региональных сейсмических исследований. - Геофизический журнал, т. 14. № 4. 1992. - С. 3-8.
  2. Соллогуб В.Б., Чекунов А.В., Гарецкий Р.Г. и др Литосфера Центральной и Восточной Европы Восточно-Европейская платформа. - Киев: Наукова думка. 1989. - 188 с.
  3. Бень Я.А., Кендзера О.В., Пронишин P.C. Морфоструктура та геодинаміка Розточчя. - Українська геоморфологія: стан і перспективи // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. - Львів: "Меркатор", 1997. -С. 73-76.
  4. Гнатюк Р. Геоморфологічні регіони Південного Розточчя // Українська геоморфологія: стан і перспективи. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. - Львів: "Меркатор", 1997.-С. 100-102.
  5. Гнатюк Р. Тополініаменти Південного Розточчя // Українська геоморфологія: стал і перспекти­ви Матеріали міжнародної науково-практичної конференції - Львів "Меркатор", 1997 - С. 248-250.
  6. Brzezinska-Wojcik Т. Aktywnosc tektoniczna w strefie krawedziowej Roztocza Rawskego w swietle wskaznikow morfometrycznych // Українська геоморфологія: стан і перспективи. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. - Львів: "Меркатор", 1997. - С. 84-87.
  7. Buraczynski J., Hnatiuk R., Zinko J., Regiony geomorfologiczne Roztocza // Українська гео­морфологія: стан і перспективи. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. -Львів: "Меркатор". 1997. - С. 91-95.
  8. Круглов С.С. Тектоника и геодинамика Украинских Карпат. - Геодинамика, 1998, №1, с.82-91.
  9. Тектоническая карта УССР и МССР. Масштаб 1:500 000. /Глав, ред В.В.Глушко - М.: 1988. - 20 листов.
  10. Евсеев С.В. Интенсивность землетрясений Украины. // Сейсмичность Украины. - Киев: Наукова думка, 1969. - С. 32-55.
  11. Бень Я.А., Пронишин Р.С., Стасюк А.Ф., Мельничук О.П. Геодинаміка Західних областей України. - Сучасні досягнення геодезії, геодинаміки та геодезичного виробництва. Матеріали науково-технічної конференції. - Львів: ДУ "Львівська Політехніка", 1999. - С. 178-181
  12. Доленко Г.Н., Данилович Л.Г. Нове у вченні про геосинкліналі та його застосування до Українських Карпат. - Геологічний журнал. 1975. Т.35, № 5, с. 3-9.
  13. Данилович Л.Г. О положении зон субдукции в Украинских Карпатах. - Геология и геохимия горючих ископаемых. Вып. 47. - Киев: Наукова думка, 1976. - С. 53-58.
  14. Унксов В.А. Тектоника плит. - Л. Недра 1981.-288 с.
  15. Гсодинамические реконструкции (методическое пособие для региональных геологических исследований) // Абрамович И.И., Бурдэ А.И., Вознесенский В.Д., Зубарев С.Э., Клушин И.Г., Клюшкин А.В., Кузьмин М.И., Кутейников Е.С., Кутейникова Н.С., Межеловскии Н.В., Мусатов Д.И., Попов В.Е., Русинов Б.С., Унксов В А., Унксова M.B., Храмов А.Н., Шульц С.С. мп.// ( Гл. ред. В.А. Унксов). - Л.: Недра, 1989. 278 с.
  16. Каляев Г.И. Ранний докембрий и тектоника плит // Проблемы тектоники в раннем докембрии. - Л.: Наука, 1980. - С. 45-50.
  17. Кокс А., Харт Р. Тектоника плит. - Москва: Мир, 1989. -432 с.