Прогнозування геологічного середовища земної кори за матеріалами ГСЗ та петрофізичного термобаричного дослідження мінеральної речовини

Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, м. Київ

Розглянуто деякі особливості методичних прийомів петрошвидкісного термобаричного моде-лювання. Наведено та проаналізовано приклад створення глибинної петрошвидкісної моделі ділянки земної кори Українського щита.

1. Корчін В.А., Буртни П.А., Карнаухова Е.Е. Тгермобаріц Петроструцтурал Моделлінґ оф тге Еартг’с Цруст анд тге Натуре оф соме Сеісміц Боундаріес // 12 Інтернатіонал Симпосіум он Дееп Струцтуре оф тге Цонтіненц анд тгеір Марґінс. Септембер 24-29, 2006. – Шонан Віллаґе Центре, Гаяма, Jапан. – ІМЦ-П05.
  2. Корчін В.А., Буртнї П.А., Карнаухова Е.Е. Реґіонал дееп петровелоціти моделінґ оф тге цруст аццордінґ то тге дата оф ПТ-еxперіменц // Jоурнал оф тге Балкан Ґеопгисіцал Соціети. – 2005. – В.8. – Супп л.1. – П. 557–560.
  3. Лебедев Т.С., Корчін В.А Буртни П.А. Петрове-лоціти ФТ-моделінґ анд еластіц інгомоґенеіти оф тге літгоспгере // Гіґг-Прессуре Сціенце анд Течнолоґи. Пт 2. – Неw Йорк: АІП ПРЕСС. Амер. Інст. Пгисіцс, 1994. – П. 783–786.
  4. Корчин В.А., Буртный П.А., Карнаухова Е.Е. Породы гранулитового комплекса: их упру-гие параметры и прогноз распространения в земной коре Украинского щита // Геофи-зический журнал. – 2007. – 29, № 3. – С. 99–109.
  5. Корчин В.О., Буртний П.О., Карнаухова О.Є. Зв’язок термобаричної зони низьких сей-смічних швидкостей у земній корі з гли-бинними геологічними процесами // Зб. наук. праць: «Енергетика Землі, її геолого-екологічні прояви, науково-практичне використання». – Київ: ВПЦ «Київський університет», 2006. – С. 99–103.
  6. Лебедев Т.С. Корчин В.А., Савенко Б.Я., Ша-повал В.И., Шепель С.И, Буртный П.А. Петрофизические исследования при высо-ких РТ-параметрах и их геофизические при-ложения. – Киев: Наук. думка, 1988. – 248 с.
  7. Лебедев Т.С., Корчин В.А., Буртный П.А. Гео-физические приложения результатов РТ-изучения упругих характеристик горных пород // Свойства и состояние минерального вещества в недрах Земли. – М: Наука, 1989. – С. 56–72.
  8. Лебедев Т.С., Корчин В.А., Буртный П.А. Но-вые аспекты геофизического приложения результатов термобарических исследований упругих свойств горных пород // Геофиз. журн. – 1987. – 9, № 2. – С. 55–69.
  9. Лебедев Т.С., Корчин В.А., Буртный П.А. Пе-троскоростные модели земной коры района Южно-Украинской АЭС и некоторых смеж-ных территорий // Геофиз. журн. – 1994. – 16, № 3 – С. 24–38.
  10. Лебедев Т.С., Корчин В.А., Буртный П.А., Кор-нейчик Г.Н., Панкратов И.Н., Николен-ко К.И., Корниенко А.И. Петроскоростные модели земной коры центральной части Украинского щита. Ч. 1–3 // Геофиз.журн. –1995. – 17, № 4. – С. 13–22; № 5. – С. 30–37; № 6. – С. 14–21.
  11. Лебедев Т.С., Корчин В.А., Савенко Б.Я., Ша-повал В.И., Шепель С.И. Физические свой-ства минерального вещества в термоба-рических условиях литосферы. – Киев: Наук. думка, 1986. – 200 с.
  12. Лебедев Т.С., Корчин В.О., Буртный П.О. Глу-бинное петроскоростное моделирование земной коры Среднего Побужья (Украина) // Геофиз.журн. – 1999. – 21, № 1 – С. 64–84.