Геолого-геофізичні умови трас поширення сейсмічних хвиль від вибуху на кар'єрах

Інститут динаміки геосфер РАН (Mихнево)

Наведено результати зіставлення геологічної будови середовища уздовж трас сейсмічних променів від кар'єрних вибухів з реєстрованою формою запису на ГФО "Міхньова". Показано, що до чинники, які визначають "хвильовий портрет" вибуху, можуть бути віднесені розривні порушення та інші різновікові геологічні структури, що обумовлюють азимутальну неоднорідність будови СЄП.

1. Иванченко Г.Н., Горбунова Э.М. Морфоструктуры и геодинамическая обстановка как факторы, вли­яющие на геолого-геофизические пара­метры среды // Проблемы взаимодейству-ющих геосфер. Сборник научных трудов ИДГ РАН. - Москва: ГЕОС. - 2008. - С. 123-130.
  2. Санина И.А., Волосов С.Г., Черных О.А., Асминг В.Э., Солдатенков А.М., Ризниченко О.Ю. Син­тез и опыт экспериментального примене­ния двухмерной малоапертурной сейсмической антенны “Михнево” // Сейсми-ческие приборы. - Москва: ИФЗ РАН. - 2008. - Вып.44. - С. 3-18.
  3. Черных  О.А. Сейсмический мониторинг Восточ­но-Европейской платформы с применением малоапертурной группы  “Михнево”. Автореферат диссертации на соискание уч.ст. к.ф.-м.н. - Москва: ИДГ РАН. - 2011. - 23 с.