Неотектонічна активність глибинних структур центральної частини Східно-Європейської платформи

Інститут динаміки геосфер РАН (Mихнево)
Інститут динаміки геосфер РАН (Mихнево)

На основі геолого-геофізичних даних і результатів візуального та автоматизованого дешифрування космознімків центральної частини Східно-Європейської платформи простежено взаємозв'язок між будовою кристалічного фундаменту, структурами осадового чохла і рельєфом денної поверхні. Виконані дослідження дозволили визначити ступінь неотектонічної активності морфоструктур, що впливають на формування геофізичних полів.

1. Горбунова Э.М., Иванченко Г.Н., Макаров В.И., Щукин Ю.К. Мониторинг геодинамической обстановки центральной части Русской плиты с использованием данных дистанционного зондирования. // Современное состояние наук о Земле. Материалы международной конференции, посвященной памяти В.Е.Хаина, Москва, 1-4 февраля 2011 г. - М.: Изд-во Геологический факультет МГУ. – 2011. - С. 467-471.
  2. Юдахин Ф.Н., Щукин Ю.К., Макаров В.И. Глубинное строение и современные геоди­намические процессы в литосфере Восточно-Европейской платформы. - Екатеринбург: УрО РАН. - 2003. - 300 с.
  3. Zlatopolsky A. Program LESSA (Lineament extraction and stripe statistical analysis) Auto­mated linear image features analysis – experi­mental results. // Computers and Geosciences. - 1992. - Vol. 18. - No. 9. - Р. 1121-1126.