Аномалії електропровідності в зонах анортозітового і лужного магматизму Українського щита

2013;
: pp. 109 - 111
Надіслано: Серпень 01, 2013
Інститут геофізики імені С. І. Субботіна НАН України
Інститут геофізики імені С. І. Субботіна НАН України

Розглянуто зв'язок аномалій електропровідності з окремими частинами Коростенського, Корсунь-Новомиргородського і Східно-Приазовського масивів анортозитів і лужних порід. Передбачається, що формування цих масивів пов'язано з трансформними розломними зонами: протерозойскої регіональної - Херсон-Смоленськ, на сучасному етапі проявленої у Звенигородсько-Анновській та Кіровоградській; Грузько-Еланчікській; Звіздаль-Залесській. Вони є зонами розвантаження глибинного флюїду, що надходить з нижньої мантії і ініціює плавлення у верхній мантії.

1. Кулик С.Н, Бурахович Т.К. Трехмерная геоэлектрическая модель земной коры Украинского щита // Физика Земли. – 2007. – №4. – С. 21-27.
  2. Усенко О.В. Развитие Ингульского мегаблока Украинского щита в период формирования Новоукраинского и Корсунь-Новомиргородс­кого плутонов. // Геофиз. журн. – 2013. – 35, – № 3. – С. 54-69.
  3. Николаев И.Ю, Бурахович Т.К , Шеремет Е.М. Объемная геоэлектрическая модель в связи Кировоградского рудного района центальной части Украинского щита. // Геофиз. журн. – 2013. – 35, – № 4. (в печати).