Оболонська астроблема: застосування 3d геомоделювання та інверсії з метою вирішення питання нафтогазоносності

2013;
: pp. 81 - 83
Надіслано: Серпень 01, 2013
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
Науково-технічна компанія "ДЕПРОІЛ ЛТД"; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу; ТОВ "НТФ "Біпекс лтд"

Оболонська астроблема вважається одним їх найбільш перспективних об'єктів пошуків нафти і газу нетрадиційного типу в Україні. Складна та недостатньо вивчена будова астроблем обумовлює необхідність залучення додаткової геофізичної і геохімічної інформації до стандартного комплексу сейсмічних і свердловинних даних. З метою опошукування Оболонської астроблеми був застосований метод спільної геофізичної інверсії із залученням даних сейсмо-і гравірозвідки, свердловинних даних і додаткової геологічної інформації, який дав можливість закартувати зони розвитку колекторів, в т.ч. і потенційно вуглеводненасичених в межах кратеру, крайового валу та коптогенного комплексу Оболонської астроблеми. У доповіді висвітлено основні етапи побудови моделі та геологічні результати досліджень.

1. Richard R. Donofrio. North American impact structures hold giant field potential. Oil & Gas Journal – May 11, 1998, pp. 69-83.
  2. Петровский А. П. Математическая модель интег­ральной интерпретации комплекса геолого–геофизических данных // Геофизический жур­нал. – 2005. – № 5, – Т. 27. – C. 900-904.