Особливості глибинної будови Кіровоградського рудного району за сейсмічними даними

2013;
: pp. 139 - 141
Надіслано: Липень 31, 2013
Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України, м. Київ

На основі даних про глибини до поверхонь Мохо і К2, отриманих вздовж сейсмічних профілів ГСЗ і МОХЗ, використовуючи програмне забезпечення КОСКАД 3D і Surfer 8, побудовано карти рельєфу цих поверхонь. Викладено методику статистичної обробки даних обмінних хвиль землетрусів та результати сейсмогеологічного моделювання Кіровоградського рудного району. Нова інтерпретація сейсмічних даних дозволила виявити кореляцію між поверхневими структурами регіону і рельефом поверхні Мохо та локальними неоднорідностями кори. У результаті встановлено зв’язок району, що характеризується високою рудною концентрацією, з глибинним субширотним прогином у рельєфі поверхні Мохо.

1. Генетические типы и закономерности размещения урановых месторождений Украины. // Я.Н. Белевцев, В.Б. Коваль. Отв. ред. – Киев: Наук. думка, 1995. – 396
  2. Дрогицкая Г.М., Трипольский А.А., Попов Н.И. и др. Сейсмогеологическая позиция Кирово-градского рудного района (Украинский щит) в связи с локальными неоднородностями поверх­ности Мохо.− Геофизика XXI столетия 2006 год. Сборник трудов Восьмых геофизических чтений им В.В.Федынского (2-4 марта 2006 г., Москва), 2007. – С.21-27.
  3. Дрогицкая Г.М. Особенности глубинного строе­ния земной коры Корсунь-Ново-миргородского и Новоукраинского массивов (Украинский щит) по сейсмическим данным // Геодинамика, – №1(8), – 2009, – С. 76-83.
  4. Никитин А.А., Петров А.В., Алексашин А.В. Комплекс спектрально корреляционного анализа данных „КОСКАД 3D” − Москва, 2004.-Московский Государственный геолого-разведочный университет. – 158 с.
  5. Старостенко В.И., Казанский В.И., Попов Н.И., Дрогицкая Г.М., Заяц В.Б., Макивчук О.Ф., Трипольский А.А., Чичеров М.В От поверх­ностных структур к интегральной глубинной модели Кировоградского рудного района (Украинский щит) ІІ // Геофиз. журн. – 2011. – Т.33, – №5. – С. 3-16.
  6. Соллогуб В. Б. Литосфера Украины – Киев: Наук, думка, – 1986. – 184 с