Відображення у гравімагнітних полях Березівської кільцевої структури (південний захід Коломийської палеодолини)

2013;
: pp. 78 - 80
https://doi.org/10.23939/jgd2013.02.078
Надіслано: Серпень 01, 2013
1
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу; Карпатське відділення Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України,
2
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
3
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу

Вивчення глибинної будови Українських Карпат за аномальними гравімагнітними полями ґрунтується на виявленні у морфології полів прояву регіональних розломів, блокової будови фундаменту і пов’язаних з ними структур у піднасуві та в осадовому покриві. Представлено результати якісної інтерпретації локальної зони інтенсивних гравімагнитних аномалії різного знаку, яка має кільцеву форму та розташована на південному заході Коломийської палеодолини. У дослідженнях використано трансформації полів, виконано зіставлення карт локальних аномалій з геологією та тектонікою регіону, а також застосовано кількісні методи інтерпретації. Встановлено вірогідність низки гіпотез щодо природи геофізичного феномену.

  1. Єнтін В.А. Природні геофізичні феномени України. Атлас-довідник. – Київ, – 2011. – 78 с.
  2. Заяць Х.Б., Анікеєв С.Г. Ознаки можливого збагачення корисними копалинами надр феномену Коломийської палеодолини // Комплексное изучение и освоение природных и техногенных россыпей // Труды IV Международной научно-практической конференции 17-22 сентября 2007г. Симферополь, – 2008. – С. 184-186.
  3. Федоришин Ю.І. Звіт про науково-дослідні роботи. Міністерство освіти та науки України. Дослідницький центр. – Львів, 2004. – 194 с.